Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

28.11.2010 16:39

Kontynuujemy temat serwisów aukcyjnych, pojawiły się też głosy w sporze o technologię Flash. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W kolejnym już wpisie Allegro - zakupy bez rejestracji (cz. 2) s-p-i-n zajmuje się nową usługą wprowadzoną na stronach Allegro. To możliwość kupowania skierowana do osób nieposiadających konta w serwisie. Z nieco szerszej perspektywy na serwis aukcyjne spojrzał luqass. Jego tekst poświęcony jest najpopularniejszym w naszym kraju stronom jak Allegro, eBay Polska czy Świstak. Bloger przedstawia pokrótce najważniejsze usługi dostępne na każdej z witryn, możemy też dowiedzieć się o udziale danego serwisu w rynku aukcyjnym w Polsce.

Tematykę Flasha porusza z kolei MaXDemage. Od kilkunastu miesięcy trwa wielka wojna HTML5 vs Flash, w której mamy kilku cichych suporterów i wielu głośnych krzykaczy - zaczyna autor. W dalszej części wpisu poznamy krótką historię Flasha, a także wady i zalety technologii do wyświetlania multimediów w Sieci. Zbliżone zagadnienie, bo temat odtwarzacza wideo na stronie WWW, porusza skandyn. Omawia on aplikację JW Player, która pozwala na wyświetlanie materiałów wideo na witrynach internetowych czy blogach.

W minionym tygodniu mogliśmy przeczytać sporo wpisów na temat programów. Bloger skandyn omawia aplikację LinuxLive USB Creator do tworzenia bootowalnego Live klucza USB, zaś panbook opisuje program Lumion przeznaczony do wizualizacji. Z kolei piotr.filip.15 opisuje grę komputerową Heroes of Might and Magic II. Nie jest to nowa gra, jednak autora zainteresowała ze względów sentymentalnych.

Nasi blogerzy pisali także o wydajności kart graficznych w kontekście grafiki w grach komputerowych, o efektach 3D czy korzystaniu z Czytnika Google. Bloger roobal pisze o zmianach, które można wprowadzić, aby Ubuntu było bardziej przyjazne dla zwykłego użytkownia komputera. Warto też zapoznać się z tekstem deepone na temat skrótów klawiszowych. Bloger podzielił kilkadziesiąt skrótów na kategorie takie jak ogólne, operacje na dokumentach czy skróty korzystające z myszki. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)