Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

16.01.2011 11:32

Matematyka w HTML, gry komputerowe dla Linuksa czy nietypowe prezentacje - to tylko niektóre z wpisów naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Mijający tydzień zdominowały wpisy na temat Linuksa. Poznaliśmy zatem wady i zalety Kubuntu, odmiany Ubuntu z domyślnym środowiskiem graficznym KDE, dowiedzieliśmy się jak działa aplikacja Game Wizard (a właściwie GameConqueror) w Linuksie, a także dlaczego warto polubić linuksowy terminal. To jeszcze nie koniec. Na temat Linuksa pisze również Adrianot, a z wpisu webnulla dowiemy się o menadżerze kompozycji Cairo Composite Manager.

Z kolei NairdaCom pisze na temat technologii do publikowania tagów matematycznych na platformie Moodle. Z wpisu blogera dowiemy się, czy wybór MathML był dobrym rozwiązaniem i jakie są jego najważniejsze zalety. Użytkownik nintyfan porusza zagadnienie konsoli, a także funkcji z jakich możemy dzięki niej skorzystać. Prezentuje między innymi zakładanie struktury katalogów czy wyszukiwanie z ograniczeniami. Warto też zwrócić uwagę na wspomniany już tekst roobala na temat terminali linuksowych. Bloger oprócz wymienienia zalet narzędzia podaje także kilka przykładów wziętych z codziennego użytkowania systemu bez jakichś administracyjnych wymysłów :)

Nasi blogerzy pisali w minionym tygodniu również o nietypowych prezentacjach, jakie można wykonać za pomocą aplikacji Prezi czy o... wymyślaniu loginów. Jaahquubel_ dzieli się swoimi przemyśleniami na temat korzystania z loginów i powtarzania się ich na różnorakich forach internetowych. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)