Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

30.01.2011 19:15, aktualizacja: 31.01.2011 09:54

Czy hasła mogą rzeczywiście być bezpieczne? Jaki jest cykl produkcji oprogramowania i jaka powinna być konsola - to niektóre z tematów poruszanych w minionym tygodniu przez blogerów dobrychprogramów.

Sporo miejsca na blogu zajął temat bezpieczeństwa haseł - w ubiegłym tygodniu zamieszczono o nim aż cztery wypowiedzi. Hasła mają być bezpieczne, czyli jakie? - pyta deepone w tekście Bezpieczne hasła - czy istnieją? Swoje zdanie na temat bezpieczeństwa haseł wypowiadają również webnull, bolivar i januszek. Ten ostatni zamieścił nawet dwa twierdzenia o silnych hasłach. Pierwsze zakłada, że im bardziej silne hasło, tym mniejsze prawdopodobieństwo jego zapamiętania przez użytkownika, drugie natomiast - Dobrze zaprojektowany i administrowany system nie będzie wrażliwy na słabe hasło usera. Zaś nawet najlepsze hasło na niewiele się przyda w źle zaprojektowanym systemie.

Nasi blogerzy pisali również o programach takich jak WSUS Offline Update czy Freemake Video Converter. Z kolei Ave5 przypomina serię gier piłkarskich Kick Off. Na stronach bloga dobrychprogramów przeczytamy też o narzędziu KRunner znanym użytkownikom środowiska graficznego KDE 4. Za jego pomocą szybko uruchomimy program, wyszukamy interesujące nas materiały, a także przeprowadzimy proste obliczenia matematyczne. O procesie powstawania oprogramowania przeczytamy natomiast w tekście bolivara.

W minionym tygodniu nie mogło zabraknąć tematyki linuksowej. Na temat dystrybucji PCLinuxOS pisze Sławekn. Jak czytamy, Jest to dystrybucja powstała z mandrivy, ma być prosta i taka jest. Tekst został wzbogacony o zrzuty ekranu prezentujące instalację systemu i jego wygląd. Natomiast na temat komunikowania się w Ubuntu pisze reventon. W jego tekście przeczytamy o takich aplikacjach jak Empathy czy Pidgin, a także Evolution i Gwibber. Warto tutaj wspomnieć również o tekście Jaahquubel_ poświęconym konsoli. Autor skupia się przede wszystkim na sposobach uruchomienia narzędzia. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)