Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

03.04.2011 17:31

Jakie są główne grzechy Facebooka, co działo się podczas konferencji Wikimedia Polska i czy każdy pierwszoklasista dostanie netbooka od rządu? To tylko niektóre z tematów poruszanych przez blogerów dobrychprogramów.

Zacznijmy od tematu, który zelektryzował naszych czytelników. Rząd rozważa wprowadzenie jeszcze w tym roku netbooków dla pierwszoklasisów. Wiadomością zajęło się dwóch blogerów - kamil_w i januszek. Obaj zauważają, że wprowadzenie takiego pomysłu w życie może być bardzo trudne. Jak pisze januszek, w ciągu miesiąca 3/4 z tych komputerów będzie zarażona wszystkimi możliwymi wirusami i trojanami. Kto weźmie za to odpowiedzialność?. Równie ciekawa była dyskusja na temat wad Facebooka, których molextor w swoim tekście wylicza 7. Wśród nich znalazły się takie jak niszczenie więzi międzyludzkich czy brak prywatności.

Nasi blogerzy w minionym tygodniu pisali również o oprogramowaniu. Shaki81 zastanawia się, co nowego znajdzie się w rozwijanym przez Microsoft Windowsie 8, zaś Jaahquubel_ opisuje wieloplatformową grę logiczną Einstein. Warto też przejrzeć wpis blogera dufee, który postanowił zapoznać nas z kilkoma programami, z których najczęściej korzysta. Możemy więc przeczytać o Freemake Video Downloaderze (pobieranie materiałów z serwisów wideo), Paint.NET (edytor graficzny) czy Adium (komunikator dla Mac OS X). Przy okazji polecamy czwartą już część tekstu molexora o makrach w Excelu.

Pojawiło się też kilka tekstów na temat sprzętu. Bloger januszek omawia dyski hybrydowe, zaś karololszak zamieścił recenzję telefonu ZTE Blade. To dość mało znany aparat produkcji chińskiej z systemem Android 2.1. O chińskim sprzęcie - SciPhone - pisze też Ave5. Jeśli już jesteśmy przy smarfonach, warto przejrzeć tekst iacobusa Kilka słów o custom romach na Androidzie. Do idei posiadania domowego serwera przekonuje natomiast webnull. Polecamy też inne teksty wyróżnione na głównej stronie bloga dobrychprogramów. Można z nich dowiedzieć się, jak przebiegała konferencja Wikimedia Polska 2011 czy dowiedzieć o najnowszym projekcie winegret, który nie bez przyczyny pojawił się 1 kwietnia... Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)