Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

17.07.2011 16:25, aktualizacja: 17.07.2011 20:01

W tym tygodniu nasi blogerzy pisali o syntezatorach mowy, cyfrowym wykluczeniu i tworzeniu aplikacji wieloplatformowych. Co jeszcze zainteresowało autorów bloga dobrychprogramów?

Zaczniemy od ważnego tematu - korzystania z komputera przez osoby niepełnosprawne. Pierwszy to zagadnienie poruszył Arkadiuszzz w tekście na temat osób niepełnosprawnych, które korzystają z komputerów. Z wpisu dowiemy się zarówno o pomocach dla osób niedowidzących jak i sparaliżowanych. Tekst Arkadiuszzza zainteresował innych blogerów, którzy postanowili podzielić się własnymi doświadczeniami. Na przykład marson1 zainspirowany wpisem Arkadiuszzza, omawia swoje przygody z syntezatorami mowy, a zajmuje się nimi od połowy lat 90. W kolejnym tekście marson1 opisał syntezatory mowy dla Linuksa. Na zbliżony temat - cyfrowego wykluczenia - wypowiada się natomiast RoninPn.

Sporo miejsca w mijającym tygodniu na blogu dobrychprogramów zajęły wpisy poświęcone programom. Na szczególną uwagę zasługuje seria tekstów webnulla pod wspólnym tytułem Jak to jest być deweloperem aplikacji wieloplatformowej - Deweloper vs Windows. Autor w czterech wpisach (pierwszy, drugi, trzeci i zakończenie) opisuje swoje zmagania z przenoszeniem swojej jednej małej aplikacji napisanej w Pythonie na system Windows. Nieco bardziej ogólnie na temat oprogramowania i wpływu na nowe wersje ze strony użytkowników pisał molexor. Blogerzy pisali także o instalacji programów w Linuksie, gier na Xbox Live Arcade czy serwisie Last.fm i scrobblerach.

Na koniec proponujemy kilka niepowiązanych ze sobą wpisów. Pojawiły się teksty o nowej usłudze społecznościowej Google+ — na tapetę wzięli ją blogerzy qdominik oraz deepone. Banan zajął się problemem oszustw w Allegro, a podobne przygody skłoniły do napisania tekstu blogera NRN. Dzięki 997 mogliśmy z kolei dowiedzieć się, czym są adresy IP. Tegorocznym HotZlotowiczom polecamy zaś wpis o słynnych latarkach ;-) Miłośnikom wędrówek polecamy też wpis Axlesa o interesującej aplikacji do nawigacji offline — TrekkBuddy. Wszystkich ciekawych wpisów z mijającego tygodnia nie sposób wymienić - zapraszamy do samodzielnego przeglądania bloga dobrychprogramów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)