Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

24.07.2011 13:13

Ciekawe projekty KDE, recenzja OS X Lion czy czasopisma komputerowe - to tylko kilka z tematów, które zainteresowały naszych blogerów w mijającym tygodniu.

Tym razem zaczniemy nasz przegląd od urządzeń mobilnych. Nasi blogerzy poświęcili im sporo tekstów - jak choćby ten omawiający ciekawe aplikacje dla Nokii. Mogliśmy dowiedzieć się również o Windows Phone 7 w smartfonach LG E900, poznać recenzję tego systemu autorstwa kubus94 i przeczytać krytykę telefonów iPhone. Na temat aplikacji F-Secure Anti-Thieft będącej narzędziem chroniącym nasz telefon pisze z kolei ramirez1. Opisywany program obsługuje takie systemy jak Android, Symbian czy Windows Mobile.

Nasi blogerzy pisali również o systemach desktopowych i programach dla nich przeznaczonych. Na przykład o ciekawych projektach KDE w ramach Google Summer of Code czy instalacji OpenWRT. Mogliśmy przeczytać recenzję najnowszego systemu firmy Apple, OS X Lion, a także dowiedzieć się o personalizacji Windows XP. Recenzję antywirusa Immunet Protect zamieścił lukasamd, zaś panbook informuje nas, co nowego znalazło się w SP dla narzędzia do wizualizacji 3D Lumion. Mogliśmy również przeczytać o kilku ciekawych edytorach tekstu dla systemu Linux, które omawiał Demagog.

We wpisach blogerów nie mogło zabraknąć też porad i bardziej ogólnych tematów. Na przykład krótki tekst o IPv6 zaprezentował 997, a z tekstu dingo12 dowiemy o szablonach w aplikacjach PHP. Z kolei swoimi przemyśleniami na temat partycji systemowej dzieli się Szuri21. Na koniec przeglądu polecamy jeszcze tekst MaXDemage, będący zapisem wypowiedzi wygłoszonej podczas tegorocznego HotZlotu, a także wypowiedź NRN na temat czasopism komputerowych. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)