Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

25.09.2011 20:10

Koniec ery pecetów, interfejs Windows 8 czy stare gry - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy tym razem od oprogramowania. Nasi blogerzy w mijającym tygodniu pisali zarówno o systemach operacyjnych jak i aplikacjach. W kolejnym wpisie na temat GNOME lucas__ porównuje GNOME Shell z Unity (na korzyść tego drugiego). Bloger przedstawia najnowszą historię wprowadzania Unity do Ubuntu, a także, dlaczego Canonical postanowił wycofać się z GNOME Shell. Z kolei o interfejsie Metro znanym z Windows 8 pisze Jarod, którego zainteresowało, czy można go uruchomić w obecnym wydaniu systemu. Jarod opisuje instalację projektu Mosaic, wzbogacając go o zrzuty ekranu. Jeżeli już jesteśmy przy Windows, warto zapoznać się z krytycznym tekstem Shaki81 na temat instalacji tego systemu.

Mogliśmy przeczytać również kilka tekstów na temat programów. Swoją przygodę z komputerowym LEGO opisał tomilipin. We wpisie poświęconym popularnym klockom opisuje on zestaw narzędzi o sympatycznej nazwie LDraw. Umożliwia on tworzenie i zabawę z wirtualnymi modelami LEGO. W skład pakietu wchodzą dwa programy - MLCad i LDView, oraz kilka innych narzędzi. Draqun postanowił opisać gry stare, ale jare (Might and Magic 7), zaś GibPL omawia swoją przygodę z nowym serwisem społecznościowym Google+. Ten wpis polecamy wszystkim, którzy zastanawiają się nad przesiadką z Facebooka.

Na koniec proponujemy kilka ogólnych tematów. O końcu ery pecetów, w którą nie wierzy Michael Dell, pisał kurtvonnegut. Bloger zestawia wypowiedź szefa firmy Dell z wcześniejszymi opiniami - o Apple’u czy stanowiskiem na temat pecetów Steve’a Jobsa. Z kolei mcywinski omawia Pułapki małego biznesu informatycznego. Po tekst powinni sięgnąć wszyscy, którym marzy się rozwinięcie własnej działalności gospodarczej przy wykorzystaniu umiejętności programowania. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)