Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

25.09.2011 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec ery pecetów, interfejs Windows 8 czy stare gry - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy tym razem od oprogramowania. Nasi blogerzy w mijającym tygodniu pisali zarówno o systemach operacyjnych jak i aplikacjach. W kolejnym wpisie na temat GNOME lucas__ porównuje GNOME Shell z Unity (na korzyść tego drugiego). Bloger przedstawia najnowszą historię wprowadzania Unity do Ubuntu, a także, dlaczego Canonical postanowił wycofać się z GNOME Shell. Z kolei o interfejsie Metro znanym z Windows 8 pisze Jarod, którego zainteresowało, czy można go uruchomić w obecnym wydaniu systemu. Jarod opisuje instalację projektu Mosaic, wzbogacając go o zrzuty ekranu. Jeżeli już jesteśmy przy Windows, warto zapoznać się z krytycznym tekstem Shaki81 na temat instalacji tego systemu.

Mogliśmy przeczytać również kilka tekstów na temat programów. Swoją przygodę z komputerowym LEGO opisał tomilipin. We wpisie poświęconym popularnym klockom opisuje on zestaw narzędzi o sympatycznej nazwie LDraw. Umożliwia on tworzenie i zabawę z wirtualnymi modelami LEGO. W skład pakietu wchodzą dwa programy - MLCad i LDView, oraz kilka innych narzędzi. Draqun postanowił opisać gry stare, ale jare (Might and Magic 7), zaś GibPL omawia swoją przygodę z nowym serwisem społecznościowym Google+. Ten wpis polecamy wszystkim, którzy zastanawiają się nad przesiadką z Facebooka.

Na koniec proponujemy kilka ogólnych tematów. O końcu ery pecetów, w którą nie wierzy Michael Dell, pisał kurtvonnegut. Bloger zestawia wypowiedź szefa firmy Dell z wcześniejszymi opiniami - o Apple’u czy stanowiskiem na temat pecetów Steve’a Jobsa. Z kolei mcywinski omawia Pułapki małego biznesu informatycznego. Po tekst powinni sięgnąć wszyscy, którym marzy się rozwinięcie własnej działalności gospodarczej przy wykorzystaniu umiejętności programowania. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)