Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
24.09.2012 21:53, aktualizacja: 24.09.2012 23:24

Czy Windows 8 jest lepiej zoptymalizowany niż „Siódemka”? W jaki sposób operatorzy komórkowi naliczają transfer w pakietach internetowych? Czym charakteryzuje się język programowania Smalltalk? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nietypowo - bo w poniedziałek - zaczynamy nasze podsumowanie od dwóch wpisów skierowanych do graczy. Czy Windows 8 nadaje się do wirtualnej rozrywki, czy jest zoptymalizowany lepiej niż „Siódemka”? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć lukaszgda uruchamiając wybrane gry pod Windows 7 i Windows 8. Oczywiście większość gier możemy uruchomić także pod Linuksem. Część dużych tytułów można uruchomić w systemie Linux natywnie lub dzięki dostarczonym przez twórców narzędziom. Pisze o tym w swoim najnowszym wpisie użytkownik Druedain.

Niesamowity rozwój smartfonów sprawia, że nikt nie pamięta już o modelach, które swoją premierę miały przed 2012 rokiem. Dyskutując o wyższości Samsunga Galaxy S3 nad Nokią Lumia 920 (lub odwrotnie) zapominamy, że taki choćby HTC wydał na świat telefon z ekranem 3D i podwójną kamerą umożliwiającą kręcenie trójwymiarowych filmów. Mowa oczywiście o modelu HTC Evo 3D, którego recenzję zamieścił na blogu B.Andy. Smartfony cały czas prą do przodu - na rynek trafiają właśnie pierwsze modele z procesorami x86 (takimi samymi, jak w komputerach z Windows). Jednym z pierwszych smartfonów x86 jest opisana przez underface Motorola RAZR i. Warto w tym miejscu przytoczyć historię jednego z naszych użytkowników, który w ciągu kilkunastu miesięcy wielokrotnie wymienił swój telefon - wszystko to zostało opisane w ciekawym wpisie smartfonowe szaleństwo. Jednak niezależnie od tego, czy mamy telefon z Androidem czy z Windows Phone, prawie na pewno chcemy korzystać na nim z Internetu. Warto w tym celu wykupić u operatora stosowny pakiet - kwestia ta została szczegółowo omówiona przez M@stera - wpis jest naprawdę godny polecenia ze względu na dużą wartość dla mniej obeznanych użytkowników mobilnej Sieci.

Jeżeli rozpoczynacie swoją przygodę z programowaniem, proponujemy Wam lekturę wpisu o JavaScript. Osoby, które już to i owo o pisaniu kodu wiedzą mogą zaś zapoznać się z tekstem poświęconym językowi Smalltalk oraz bazującemu na nim webowemu frameworkowi Seaside. Polecamy także kolejną odsłonę cyklu dpsidebar, w ramach którego użytkownik tfl opisuje proces tworzenia gadgetu dla Windows do śledzenia komentarzy towarzyszących blogom i newsom na dobrychprogramach.

Na koniec polecamy składającą się z trzech części fotorelację obrazującą modding laptopa HP Compaq 6910p (część pierwsza, druga i trzecia), wywiad z naszym redakcyjnym kolegą Kristov_pl autorstwa Banana oraz wpis Docenta poświęcony drugiemu zadaniu specjalnemu w konkursie z diodą. A na zakończenie ku przestrodze - omijajcie tanie tablety z marketów, takie jak choćby ten, dokładany gratis do laptopów w jednej z popularnych sieci handlowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)