Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
21.10.2012 16:39

Telefonia komórkowa, tablety, niedociągnięcia w systemie Windows i recenzje gier komputerowych - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Miniony tydzień obfitował we wpisy dotyczące telefonii komórkowej. Przywołajmy tu choćby wpis użytkownika RoninPn poświęcony smartfonowi z ekranem bazującym na technologii E ink wykorzystywanej powszechnie w czytnikach e-booków. Bardziej przyziemne telefony przetestował na swoim blogu Banan - solidnemu sprawdzianowi poddane zostały HTC Desire C oraz Samsung Galaxy Beam. Ciekawym tematem dotyczącym telefonii komórkowej zajął się Monczkin - użytkownik prześledził zasady działania tzw. SMS Premium, czyli płatnych usług przez które możemy być narażeni na bardzo wysokie rachunki telefoniczne. Telefony komórkowe stanowią ważny punkt naszego życia - jak zauważył w swoim felietonie sebap123, możliwości współczesnych smartfonów są ogromne. Ciekawe rzeczy dzieją się także na rynku tabletów - pisze o tym w swoim najnowszym wpisie użytkownik septim. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo, szwankują między innymi usługi świadczone za pośrednictwem telefonów, takie jak biura obsługi klienta.

Telefony telefonami, a co z komputerami? Na początek proponujemy dwa wpisy krytykujące system operacyjny Windows. Z pierwszego dowiemy się co nieco o obsłudze kosza przez „Okienka”, drugi pokazuje, w jak nieprzemyślany sposób w systemie Windows została zrealizowana obsługa dwóch ekranów. Tymczasem użytkownicy Linuksa możecie skorzystać z wydanego niedawno Plasma Active 3 - nowości w nim zawarte omówił na swoim blogu Lucas. Warto zapoznać się także z kolejnym wpisem Shaki81, w którym autor zastanawia się nad dostępną ilością... adresów IPv6. I na zakończenie akapitu o komputerach ciekawy artykuł Historia Pana M. O czym? Przekonajcie się sami.

Każdy z nas potrzebuje chwili relaksu. Dla niektórych takim umilaczem będzie dzielenie się z innymi swoimi przemyśleniami. Jeżeli nie chcecie tego robić na Facebooku, możecie skorzystać z usług Storylane.com - serwisu, który jest w publikowaniu takich historii wyspecjalizowany. Większość z nas znajdzie jednak prawdziwe ukojenie dopiero w grach komputerowych. Jedną z nowszych - XCOM: Enemy Unknown - opisał na swoim blogu januszek. Ciekawie prezentuje się także nastawiona na oddziaływanie na emocje gracza seria The Walking Dead. Jeżeli zaś interesują nas zmagania z żywymi ludźmi, powinniśmy zainteresować się sieciową bitwą powietrzną rozgrywaną w World Of Warplanes.

Na koniec polecamy wpis Banana o konkursie z diodą oraz wywiad tegoż użytkownika z jednym z członków naszej redakcji - DanKarem. Wart uwagi jest także wpis o dekoderach stosowanych przez UPC, łatwości dokonania skoku na bank oraz ciekawej promocji usługi DropBox. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)