Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
20.08.2017 19:57
Obraz

Czas najwyższy podsumować najciekawsze wpisy minionego tygodnia. O czym na swoich blogach pisali użytkownicy dobrychprogramów?

Zacznijmy od omówienia wyników finansowych Apple. W trzecim kwartale tego roku producent iPhone'ów zanotował przychód na poziomie 45,5 mld dolarów, z czego 8,17 mld dolarów stanowił czysty zysk. Tym samym Apple ma obecnie na swoich kontach równowartość 262 mld dolarów. Jest jednak pewien problem, o którym prawie nikt nie wspomina – większość z tych 262 miliardów dolarów leży na kontach Apple poza USA i korporacja nie może ich ściągnąć do kraju, gdyż zapłaciłaby gigantyczny, 35% podatek. Tym samym firma Tima Cooka chcąc finansować swoje wydatki i inwestycje w USA musi... pożyczać pieniądze! I jak do tej pory pożyczyła na rynku już ponad 100 mld dolarów, a kwota ta stale rośnie. Taka ciekawostka ;-)

Obraz

Przejdźmy do pozostałych zagadnień. Microsoft opublikował testową wersję Windows 10 Mobile z ikonkami Emoji 5.0. Poza tym żadnych sensownych ulepszeń nie stwierdzono. Testowe wydania udostępnia także Mozilla rozwijając swój główny produkt: przeglądarkę Firefox. Co ponadto? Ciekawy artykuł o UI opublikował Tedd88. Dowiecie się z niego między innymi, jak podzielić okna na ekranie, by nasza produktywność wzrosła. Możemy się także przyjrzeć interfejsowi użytkownika, który Xiaomi sukcesywnie rozwija w swoich smartfonach poprzez nakładkę MIUI. Z lektury blogów dowiecie się także, jak wznowić działanie zawieszonego PervasiveSQL 11 oraz jak uruchomić własny odpowiednik Skype. Mamy także relację z konferencji Noc IT.

Obraz

Przejdźmy do zagadnień sprzętowych. Użytkownik Eginio postanowił sprawdzić, co lepiej sprawdza się w roli dystrybutora Internetu – bezprzewodowy repeater czy przewodowy transmiter sieciowy. Dowiecie się także, jak sprawuje się pendrive Kingston DataTraveler 2000 z funkcją szyfrowania danych oraz czy da się do telefonów Apple podłączyć czytnik kart pamięci. Na koniec zwracamy Waszą uwagę na dwie gry: polską, genialną produkcję Observer oraz nieco oklepane Agents of Mayhem. Zapraszamy do lektury!

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)