Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
03.09.2017 23:25
Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
bEarjmti
350204024898873281

Ostatni tydzień to wysyp ciekawych wpisów na naszych blogach. Sprawdźmy, o czym przez siedem dni napisali użytkownicy dobrychprogramów.

bEarjmsB

Zaczynamy od telefonów komórkowych. Za skromne 80 dolarów Chińczycy z Ulefone zaoferowali właśnie smartfon z podwójnym aparatem o rozdzielczości 8 i 5 Mpix. Mamy tu także przeciętny ekran HD o przekątnej 5,3-cala i skaner linii papilarnych. Wszystko to napędza 4-rdzeniowy Mediatek wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Widać więc, że Ulefone S8 Pro stara się oferować naprawdę sporo jak na ok. 300 zł, na które go wycenili. Tylko kogoś jeszcze pasjonuje wyścig zbrojeń w niskim segmencie? [img=B1a]

Dużo ciekawiej prezentują się telefony DOOGEE BL5000 oraz BL7000 kosztujące odpowiednio 140 oraz 160 dolarów. Podstawową różnicą między tymi telefonami jest pojemność baterii wynosząca 5050 oraz 7060 mAh. Co znajdziemy w środku, poza ogromnym ogniwem? Dość wydajny, 8-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane. Ponadto podwójny, wyprodukowany przez Samsunga aparat 13 i 8 Mpix i 5,5-calowy ekran Full HD. Tymczasem inna chińska marka – Gretel – uruchomiła wyprzedaż swoich słuchawek. Dzięki temu podstawowy model Gretel A7 można kupić już za niecałe 40 dolarów. I tylko ciekawych telefonów z Windows 10 brak, a kolejny użytkownicy migrują do obozu Google i Apple. Zresztą czego oczekiwać od systemu, w którym ostatnią większą zmianą było dodanie emoticonów.

Baterie w telefonach DOOGEE mogą mieć nawet 7060 mAh pojemności
Baterie w telefonach DOOGEE mogą mieć nawet 7060 mAh pojemności

Z pozostałych wpisów sprzętowych mamy powerbank od Nateca oraz niedrogi Box Android TV z obsługą rozdzielczości Ultra HD. Co dziś oferują tego typu urządzenia? Opisywany na blogu MECOOL M8S Pro jest napędzany przez 4-rdzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM, dzięki czemu bez problemu dekoduje nawet ciężkie materiały wideo, z 4K H.265 włącznie. Mamy tu oczywiście komplet gniazd, pilota i niezbędne okablowanie, a wszystko to za 65 dolarów. Warto te wszystkie filmy i seriale oglądać w jakiś ludzkich warunkach, dlatego do naszych blogerów wysłaliśmy świetne projektory firmy Optoma.

350204024899266497

Warto także poznać wytyczne, jakie musi spełnić strona www, by była lepiej dostępna dla niepełnosprawnych oraz poczytać co nieco o dobrym, otwarto źródłowym oprogramowaniu. Zapoznajcie się także z wpisem użytkownika dzemik, w którym opisuje on swoje próby zainstalowania Linuksa na naprawdę wiekowym sprzęcie. Bo jak inaczej nazwać maszynę z jednordzeniowym Pentium II 266 MHz, 64 MB pamięci RAM i 3,2 GB dyskiem twardym? Fani komputerowych wykopalisk mogą także poczytać o aplikacji Geometria, która w 1994 roku zachwycała swoimi możliwościami.

bEarjmsD

Na koniec mamy dla Was relację z odzyskiwania danych autorstwa redspl, kilka słów o słynnym hakerze Kevinie Mitnicku i nieco osobisty wpis Shaki81. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEarjmtz