Czytnik Kindle Oasis: zaprojektowany by cieszyć w jednej dłoni

Czytnik Kindle Oasis: zaprojektowany by cieszyć w jednej dłoni

Czytnik Kindle Oasis: zaprojektowany by cieszyć w jednej dłoni
12.04.2016 08:33

Lżejszy, poręczniejszy, asymetryczny. Czytnik Kindle Oasiszadebiutował w chińskim sklepie Tmall.com. Przedwcześnie, przezpomyłkę administratorów, lecz wyświetlone grafiki pozwoliływyrobić sobie pewną opinię na temat nowego urządzenia Amazonu, októrym już od jakiegoś czasu jest głośno. Jedno jest pewne –pod względem wzornictwa Oasis bardzo wyróżnia się na tlekonkurencji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niewielkim rozmiarom (w najcieńszym miejscu 3,4 mm, w najgrubszym8,5 mm) towarzyszy znacznie zmniejszona masa – to już tylko 131gramów, w porównaniu do 205 gram modelu Paperwhite. Pozwoliła nato asymetryczna konstrukcja, w której większość elektroniki iakumulator przesunięto do wybrzuszenia z bocznej krawędzi,zaprojektowanego tak, by wygodnie chwytać czytnik jedną dłonią.

350175520140650433

Ceną lekkości jest najpewniej mniejsza pojemność akumulatora,a co za tym idzie, krótszy czas pracy na baterii. To jednak możebyć znacznie mniej kłopotliwe, niż się wydaje. Na jednej z grafikmożna zobaczyć oficjalne etui z elektrycznym złączem. Wyglądawięc na to, że etui będzie zawierało własny akumulator, a możenawet, jak wcześniej sugerowano, panel ogniw fotowoltaicznych.Uczyniłoby to Oasisa swego rodzaju perpetuum mobile, niepotrzebującym ładowania, czerpiącym energię ze światła.

350175520140781505

Wyświetlacz najwyraźniej nie uległ zmianom, to chyba to samo,co w modelu Voyage. Sześć cali przekątnej, 300 ppi, podświetlenieLED (podobno mocniejsze). Pracować ma też niezależnie od sposobu uchwycenia,wbudowany akcelerometr pozwoli wychwycić ruch dłoni i zmienićorientację tekstu. Z wycieku nie dowiedzieliśmy się niestety nic ointerfejsie (szczególnie czy wróci wreszcie przycisk do zmianystron), czy oprogramowaniu systemowym.

350175520140912577

Niemniej jednak Oasis to faktycznie powiew świeżości naskostniałym rynku czytników. Przy takim samym wyświetlaczu iwygodzie obsługi jedną dłonią ma wielką przewagę nadkonkurencją. Co jedna ręka to nie dwie – docenią go szczególnieci, którzy np. lubią czytać i jednocześnie sączyć drinka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)