Da się rozmawiać przez iMessage na Androidzie. Pytanie, jak długo

Da się rozmawiać przez iMessage na Androidzie. Pytanie, jak długo

Da się rozmawiać przez iMessage na Androidzie. Pytanie, jak długo
11.12.2017 18:46

Dla użytkowników iOS-a, którzy rozważają zmianę na Androida, jedną z blokad jest brak dostępu do iMessage – zamkniętego komunikatora Apple'a, działającego tylko na iOS-ie i Macach. W Google Play pojawiła się jednak aplikacja, która pozwala korzystać z iMessage na Androidzie, o ile ktoś ma także Maca. Pytanie tylko, jak długo Apple będzie ją tolerować.

Aplikacja o nazwie weMessage została napisana przez 16-letniego, początkującego programistę, ale działa zaskakująco dobrze. Nie zaciera niestety bariery między „ogrodem” Apple'a i światem Androida, ale przynajmniej pozwala prowadzić rozmowy osobom mającym Maca i smartfon lub tablet z Androidem. Rozwiązanie to składa się z serwera dla macOS-a i aplikacji dla Androida. Serwer na Macu pełni rolę pośrednika i przekazuje komunikację do aplikacji.

weMessage - iMessage For Android

Mimo że połączenie z Maca nie narusza umowy licencyjnej iMessage, Apple z pewnością spróbuje uniemożliwić korzystanie z weMessage. Nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś podjął próbę przesyłania wiadomości iMessage na Androida i zawsze kończyło się tak samo – blokadą ze strony Apple'a. Autor weMessage jest jednak przekonany, że warto walczyć i nie zamierza się poddawać. Zobaczymy, czy mu się uda.

Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się z wątku na Reddicie. Mało kto wróży aplikacji długie życie, ale warto obserwować jej losy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)