Darczyńcy uratowali Krita Foundation przed skarbówką

Darczyńcy uratowali Krita Foundation przed skarbówką

Darczyńcy uratowali Krita Foundation przed skarbówką
Mariusz Błoński
04.08.2017 11:08, aktualizacja: 04.08.2017 12:23

Zainteresowanie mediów opłaciło się Krita Foundation. Organizacja, której kierownictwo najwyraźniej nie dopilnowało odpowiedniego rozliczania się z holenderską skarbówką, jeszcze niedawno informowała o kłopotach finansowych spowodowanych żądaniem zapłaty zaległych podatków. Teraz jednak na stronie producenta programu graficznego pojawił się znacznie bardziej optymistyczny komunikat.

Informacja o tym, że skarbówka może co najmniej poważnie ograniczyć rozwój świetnego oprogramowania graficznego, odbiła się dość szerokim echem w Internecie. Na pomoc Krita Foundation ruszyło kilkaset osób, zjawił się też poważny sponsor, który przekazał organizacji 20 000 funtów, więc w sumie w ciągu doby zebrała ona niemal 35 000 euro. Wspomnianym sponsorem jest Private Internet Access, firma, która w kilkudziesięciu krajach świata zapewnia usługi VPN.

Nie tylko nie musimy się martwić, z czego opłacimy podatki, ale możemy znowu wysyłać pieniądze Dimitrowi, czytamy na witrynie Krity. Wspomniany odbiorca pieniędzy do Dimitrij Kazakow, główny programista Krity.

Dzięki hojności internautów, Krita Foundation poprawi swoje oprogramowanie zwiększając szybkość eksportowania i renderowania grafiki, w planach jest też zwiększenie wydajności niektórych silników pędzli w systemach wielordzeniowych, dodanie funkcji sterowania dotykiem, kontynuacja prac nad nowym narzędziem tekstowym oraz ukończenie prac nad rozwijanymi właśnie dodatkowymi narzędziami. Wkrótce też ukaże się wersja Krita 3.2, a jeszcze w bieżącym roku zadebiutuje Krita 4.0.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)