Darmowy GitHub zyskuje wyczekiwaną opcję – możliwość tworzenia prywatnych repozytoriów

Darmowy GitHub zyskuje wyczekiwaną opcję – możliwość tworzenia prywatnych repozytoriów

GitHub staje się przyjaźniejszy dla użytkowników darmowych kont (depositphotos)
GitHub staje się przyjaźniejszy dla użytkowników darmowych kont (depositphotos)
Oskar Ziomek
07.01.2019 22:21

Dobre wieści dla użytkowników GitHuba – w serwisie pojawia się możliwość, o którą użytkownicy prosili od dawna. Od teraz osoby, które korzystają z darmowego konta, nie będą już musiały dzielić się swoim kodem ze wszystkimi w internecie, bowiem repozytoria będą mogły być także prywatne. Oznacza to, że programiści będą mogli ograniczyć dostępność kodu tylko dla tych osób, które go współtworzą.

Dotychczas taka możliwość była dostępna tylko dla użytkowników płacących za konta z większymi możliwościami oraz dla studentów, którzy uzyskali dostęp do zaawansowanych funkcji w ramach pakietu Student Developer Pack. Teraz dostępność funkcji się rozszerza, a o szczegółach można przeczytać na łamach oficjalnego bloga.

Warto zwrócić uwagę, iż prywatne repozytorium stworzone w ramach darmowego konta na GitHubie będzie mogło być współtworzone maksymalnie przez trzech użytkowników, ale nie ma ograniczeń co do liczby takich repozytoriów. Twórcy tłumaczą, iż w ten sposób programiści zyskają między innymi szansę wykorzystania GitHuba na etapie starania się o pracę i w razie potrzeby dzielenia się kodem, który na tym etapie niekoniecznie powinien być dostępny dla każdego. Publiczne repozytoria będą natomiast działać na takich samych zasadach, jak dotychczas – w tym przypadku liczba współtworzących je programistów jest dowolna.

Zmiany co do dostępności prywatnych repozytoriów nie są jedynymi. Twórcy pomyśleli także o odświeżeniu oferty dla klientów firmowych i wprowadzają do niej nowy pakiet GitHub Enterprise. Stanowi on połączenie dotychczasowych planów Enterprise Cloud oraz Enterprise Server i daje użytkownikom dostęp do wszystkich opcji z obydwu tych pakietów w ramach jednej opłaty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)