Darmowy RadarSTOP pomoże ustrzec się drogowych zagrożeń, czerpiąc informacje od użytkowników MapyMap

Darmowy RadarSTOP pomoże ustrzec się drogowych zagrożeń, czerpiąc informacje od użytkowników MapyMap

29.04.2014 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Imagis, producent oprogramowania nawigacyjnego MapaMap rozszerzyłswoją ofertę o aplikację bardzo na czasie. W sklepachz aplikacjami dla najpopularniejszych mobilnych systemówoperacyjnych, Androida i iOS-a, znaleźć można od wczoraj narzędzieRadarSTOP, które chronić ma kierowców przez zagrożeniamiczyhającymi na nich na drogach.

Zbliża się majówka, a to dla wielu oznacza wyjazdy poza miasto.Doświadczeni kierowcy wiedzą jednak, że wyjazdy w tym czasie nienależą do najłatwiejszych. Liczba zagrożeń czyhających nadrogach na nieostrożnych zmotoryzowanych ulega zwielokrotnieniu,przy drogach zasadzają się dodatkowe patrole policji czy strażymiejskiej, a trasy wydawałoby się najszybsze, okazują sięnajbardziej zakorkowanymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

RadarSTOP na pewno nie jest jedyną tego typu aplikacją naurządzenia mobilne, należy do tej samej kategorii co dobrze u nasznany Yanosik. Wygląda jednak na tyle ciekawie, że warto go, choćbydla spokoju sumienia, zainstalować na swoim telefonie – a nużotrzymane od społeczności użytkowników nawigacji MapaMapzgłoszenie uchroni nas przed drogowym zagrożeniem. Aplikacja wpełni bowiem współpracuje z systemem alarmowania o wydarzeniachdrogowych utworzonym przez Imagis na potrzeby bardzo popularnej wnaszym kraju MapyMap (z której korzysta regularnie przynajmniejkilkaset tysięcy kierowców, a liczba sprzedanych na programlicencji osiągnęła ok. 2 mln).

Podobnie jak w Yanosiku, i tu możemy dodawać wystąpieniezdarzenia drogowego – napotkania stacjonarnego fotoradaru, kontrolipolicji, mobilnych fotoradarów, aut Inspekcji Transportu Drogowego,a także wypadków i korków. Dodanie zdarzenia powoduje rozesłaniewiadomości o nim do innych użytkowników MapyMap i RadarSTOP-u,którzy mogą następnie zdarzenie takie potwierdzić lub odwołać.Zdarzenia drogowe wyświetlane są na mapie, dla której danekartograficzne mogą być pobrane fragmentami, w zależności odlokalizacji kierowcy, jak i w całości, do zainstalowania na stałew telefonie. Mapę można w pewnym stopniu dopasować do swoichoczekiwań, np. ustawić jej kolorystykę.

Oprócz tej podstawowej informacyjnej funkcji RadarSTOP oferujemechanizm ostrzegający przed przekraczaniem dozwolonej prędkości,zbliżaniem się od odcinków, na których prowadzone są robotydrogowe oraz do przejazdów kolejowych. W preferencjach możnaustawić, w jakiej odległości od zdarzenia aplikacja ma o niejpoinformować. Dodatkowo jadąc w terenie zabudowanym możemyzobaczyć nazwę ulicy, po której się poruszamy, a w trasie, naktórym kilometrze drogi się znajdujemy.

Jak widać główną siłą RadarSTOP-u w porównaniu dokonkurencyjnych aplikacji jest zintegrowanie z systemem powiadomieńMapyMap, chętnie stosowanym także przez zawodowych kierowców. Dlaproducenta udostępnienie darmowej aplikacji na Androida i iOS-a jestzaś przede wszystkim sposobem na zwiększenie liczby „czujek”,poruszających się po drogach i raportujących o zagrożeniach zkorzyścią dla wszystkich użytkowników systemu.

RadarSTOP pobrać możecie z GooglePlay oraz AppStore.Program jako taki nie sprawia kłopotów ani na Androidzie(zakładając, że nasz telefon nie należy do najstarszych), ani naiOS-ie (gdzie wymaga co najmniej iPhone'a 4).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)