DeaDBeef 0.4.2 - niewielki odtwarzacz muzyczny na Linuksa

18.10.2010 14:25, aktual.: 18.10.2010 15:27

Ukazała się wersja 0.4.2 niewielkiego odtwarzacza muzycznego dla Linuksa, DeaDBeef.

DeaDBeef jest odtwarzaczem muzycznym dla Linuksa obsługującym najpopularniejsze formaty plików jak na przykład MP3, OGG, FLAC, WAV, FLAC, M4A, MPC, TTA. Charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem, pozwalającym na dostęp do najważniejszych funkcji. Określany jest czasami jako foobar2000 dla Linuksa. Program umożliwia obsługę metadanych czy tworzenie list odtwarzania za pomocą komendy przenieś-upuść. Kolejne funkcje aplikacji DeadBeef to między innymi korektor dźwięku, możliwość tworzenia grup w ramach list odtwarzania, obsługa strumieni radiowych czy dodatków (na przykład scrobbling do Last.fm). Program został dostosowany zarówno do środowiska GNOME jak i KDE.

Najnowsza wersja programu wzbogacona została o odtwarzanie plików MIDI dzięki WildMidi. Pojawił się także kodek TTA korzystający z bliblioteki TTAv1, obsługa okładek albumów otagowanych za pomocą APEv2, nowe ikony, a także rozszerzono współpracę z serwisem Last.fm. Wprowadzono obsługę plików w formacie MusePack. DeadBeef może też zapamiętywać miejsce pauzy w wybranym utworze po ponownym uruchomieniu aplikacji. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta.

DeaDBeef 0.4.2 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)