Nowe Google Maps

Google wydając nowe mapy poprawił ich wygląd, zwiększył widoczność niektórych elementów ale niestety także znikło kilka ciekawych i przydatnych opcji.

Większość pewnie otrzymała wiadomość od Google z informacjami na temat nowych map.Temat wiadomości to "Naucz się poruszać po nowych Mapach Google". Nazwa jest w sumie rozsądna ponieważ różnice są na pierwszy rzut oka spore, jednak jak się zagłębimy bardziej to wszystko co było (no prawie) jest teraz inaczej uporządkowane i bardziej pochowane.

Gramy w klasyki - Bruce Lee II

Chcąc chwilę się odprężyć postanowiłem odgrzać trochę klasyki, a że nie miałem ochoty akurat uruchamiać prawdziwego sprzętu typu Atari to natknąłem się na klasyka a w zasadzie "odgrzanego klasyka" pod tytułem Bruce Lee II. Jako że podobała mi się ta gra w czasach Atari to trzeba było przystąpić do sprawdzenia.

Pobieramy grę

Grę można pobrać ze strony http://www.bruneras.com/games_bruce2.php.

Gry z biedronki po raz kolejny

Kontynuując sagę promocji gier tym razem też opiszę kolejną promocję. Nie ma tutaj aż tyle ciekawych tytułów ale zawsze coś ciekawego się znajdzie. Cena może jednak zachęcić do zagrania w kilka tytułów - 9,99zł.

Co będzie dostępne?

Od dnia 27 Czerwca będą dostępne następujące tytuły:

 • Bionic Commando
 • Dark Void
 • 9 Kompania
 • Armada 2526
 • Chrome
 • Flatout
 • Flatout 2
 • Gear Grinder
 • GTI
 • Xpand Rally
 • Józefinka - Polski
 • Men of War: Vietnam
 • Mini Ninjas

Zdalne logi - rsyslog

Od długiego czasu zbierałem się za przesyłanie logów do zdalnego systemu. Nie wiem dlaczego tak to odwlekałem biorąc pod uwagę że całość zajęła około 30 minut wraz z przejrzeniem dokumentacji.

Jaki to ma cel?

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi to już wyjaśniam.Różne urządzenia posiadają opcje podglądu logów i przechowują "jakąś" ilość tych danych lokalnie.

Gry prawie za darmo - Alan Wake

Czasami pisałem o tanich grach lub takich za darmo i myślę że i tym razem niektórych może zainteresować kolejna "promocja".

Tym razem padło na Alan Wake wraz z dodatkiem American Nightmare w The Humble Weekly Sale.

Jak to bywa w promocjach, wyprzedażach czy innych akcjach obniżających ceny w The Humble wszystko tanio tak i tutaj wystarczy dać 1 dolara i otrzymać interesujący produkt.

Dodatkowo otrzymamy soundtracki do tych gier.

Aktualnie 1 dolar wg PayPal to 3,39zł - patrząc na

Wymieniamy pamięc RAM w netbooku

Postanowiłem usprawnić nie tak dawno zakupionego netbooka (tak, tak netbooka a nie tablet czy inne ustrojstwo - bo czasami to jest jedyne rozsądne rozwiązanie do pracy).

Domyślnie netbook ten posiada 1GB pamięci DDR3 i bardzo szybko można odczuć, że jest to za mało.Można zakupić ten sprzęt spokojnie z 2GB na pokładzie...

Moje boje z Intel SSD cz. 5 ostatnia

Sprzęt już dawno oddany ale jeszcze jeden wpis planowałem. Korzystanie z dysku pozwoliło mi to na przyjrzenie się dokładniej dyskom SSD Intela i zweryfikowanie jak tak naprawdę sprawuje się taki dysk w praktyce w komputerach z których korzystam na co dzień.

Miałem zrobić zlepek wszystkich wykresów z innych wpisów jednak postanowiłem tego nie robić z jednego powodu - dane były by niezbyt poprawne - są to różne maszyny, różne chipsety a co za tym idzie bardzo różna wydajność.

Kamera D-Link DCS-930L

Potrzebowałem ostatnio kamery typowej do podglądu obszaru w niskiej cenie. Do tej pory głównie korzystałem z kamer HD przemysłowych (do wewnątrz i na zewnątrz) jednak nie należą one do najtańszych, jednak dają bardzo dobrą jakość obrazu.

Cel: Niska cena, rozdzielczość minimum 640x480, WiFi.

Przeszukując różne testy tanich kamer IP większość wypada średnio.