Dell prezentuje laptopy Inspiron z miejscem na piórko w zawiasie i obsługę smartfonu w VR

Dell prezentuje laptopy Inspiron z miejscem na piórko w zawiasie i obsługę smartfonu w VR

Dell prezentuje laptopy Inspiron z miejscem na piórko w zawiasie i obsługę smartfonu w VR
10.01.2019 14:14, aktualizacja: 14.01.2019 13:12

Na stanowisku Della na CES możemy zobaczyć nowe laptopy ze świetnie znanych serii XPS, Inspiron i Latitude, w tym wyczekiwanego Latitude 7400, którego akumulator ma pozwolić na pracę przez całą dobę. Urządzeniom towarzyszy nowa wersja aplikacji Dell Mobile Connect.

Na szczególną uwagę zasługuje niewielki biznesowy laptop 2w1 o przekątnej ekranu 14,1" – Dell Latitude 7400 2w1. Leka maszyna ma zmienić to, jak korzystamy z komputera służbowego, nie wymaga kompromisu między mocą obliczeniową i mobilnością, a przy tym prezentuje się bardzo ładnie. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik zbliżeniowy korzystający z technologii Intel Context Sensing Technology. Dzięki temu Latitude 7400 2w1 wykrywa obecność użytkownika, wybudza system i inicjuje rozpoznawanie twarzy Windows Hello. Jeżeli użytkownik odejdzie odlaptopa, urządzenie to wykryje i automatycznie przejdzie w tryb uśpienia. Rozwiązanie to poprawia bezpieczeństwo i oszczędza energię.

Obraz

Dzięki wykorzystaniu zawiasu o zmiennym momencie obrotowym otwieranie laptopa jest bardzo łatwe. Jest to także pierwsza maszyna z linii Latitude z opakowaniem wykonanym z tworzyw sztucznych odławianych z oceanu. Dell inwestuje też w odzyskiwanie cennych metali i recykling elektroniki. Wstępne testy wykazało, że nowy Latitude jest w stanie pracować nieprzerwanie przez 24 godziny na jednym ładowaniu akumulatora, a funkcja Dell ExpressCharge pozwala w ciągu godziny naładować baterię nawet do 80 proc.

Latitude 7400 2w1 będzie dostępny w marcu 2019 roku.

XPS 13 – nowy kolor i kamerka internetowa na górnej krawędzi obudowy

W Las Vegas Dell zaprezentował także ulepszoną wersję świetnego modelu XPS 13. Główną zmianą względem poprzedniego modelu jest montaż kamerki HD o średnicy jedynie 2,25 mm na górnej krawędzi urządzenia. Ten zabieg pozwolił jeszcze bardziej zwęzić ramki wokół ekranu InfinityEdge. XPS 13 to także pierwszy notebook w ofercie Della, który obsługuje Dolby Vision – technikę pozwalającą uzyskiwać nieosiągalne wcześniej kolory, jasną biel i głęboką czerń. Nowy XPS 13 i niektóre Inspirony dostaną także aktualizację Dell Cinema.

Obraz

XPS 13 można kupić z jednym z czterordzeniowych procesorów Intela ósmej generacji. Nowy kolor to srebrno-biały Frost. Odświeżony XPS 13 trafi do sklepów Della i Microsoftu w lutym.

Inspiron 7000 2w1 – piórko w zawiasie

Nowe 13-calowe i 15-calowe modele laptopów Inspiron 7000 2w1 to eleganckie maszyny w aluminiowych obudowach, ale najciekawszą ich cechą jest możliwość schowania dołączonego piórka w zawiasie. Pełnowymiarowy, aktywny rysik (Dell Active Pen) w całości mieści się w profilu obudowy. Zmieniła się też klawiatura – włącznik został zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. To z kolei pozwoliło odzyskać trochę miejsca i umieścić pełnowymiarowy blok numeryczny w 15-calowym modelu.

Obraz

Nowe komputery Inspiron 7000 2w1 są wyposażone w system chłodzenia Adaptive Thermal, który umożliwia systemowi dostosowanie profilu wydajności i zasilania do aktualnego obciążenia, by generować możliwie jak najmniej ciepła. Laptopy będzie można kupić na początku maja.

Dell Mobile Connect – rozmowy i powiadomienia w VR

Aktualizacja aplikacji Dell Mobile Connect przyniosła możliwość bezprzewodowego przesyłania plików między smartfonem z Androidem i laptopem. Dell poinformował także o możliwości integracji smartfonu z rozwiązaniami VR. Gracze korzystający z VR mogą otrzymywać powiadomienia, prowadzić rozmowy telefoniczne i odpowiadać na wiadomości tekstowe. Użytkownicy systemu Android mogą nawet uzyskać dostęp do wszystkich swoich aplikacji mobilnych, pobierając wirtualny model 3D ich telefonu i obsługując go za pomocą „dotyku” w wirtualnej rzeczywistości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)