Delta Chat – nowy mobilny komunikator, do którego wystarczy mieć skrzynkę e-mail

Delta Chat – nowy mobilny komunikator, do którego wystarczy mieć skrzynkę e-mail

Delta Chat – nowy mobilny komunikator, do którego wystarczy mieć skrzynkę e-mail
05.02.2017 16:16, aktualizacja: 05.02.2017 18:48

Komunikatory miały uczynić komunikację szybszą i łatwiejsząniż w erze e-maila czy IRC-a – i chyba uczyniły, sądząc po ichpopularności. Ale zrobiły przy tym coś jeszcze. Zamknęły nas wgettach ich producentów, za darmową usługę zapłaciliśmyprywatnością, a mnogość ofert sprawiła, że niejeden użytkownikzmuszony jest do korzystania z kilku różnych komunikatorówjednocześnie. Aby rozwiązać te problemy, potrzebujemy… no tak,kolejnego komunikatora. Nie śmiejcie się jednak, dajcie szansęDelta Chat, wszystko o co bowiem Was poprosi, to adres pocztyelektronicznej.

Delta Chat jest zupełnie nowym mobilnym komunikatorem,udostępnianym wciąż jako beta. W świecie zdominowanym przezFacebook Messengera i WhatsAppa, gdzie o swoje miejsce zmagają sięjeszcze Viber, Skype, BBM, Telegram, Signal i Discord – po comielibyśmy korzystać z kolejnego komunikatora?

Główną zaletą Delty jest to, że nie zamyka nas w gettcie.Możemy rozmawiać z każdym, tj. każdym, kto ma skrzynkę e-mail,nawet jeśli sam Delty nie zainstalował. Nie zakłada się tużadnych kont, do których dostęp miałyby osoby trzecie. To teżoznacza, że nikt nas z Delty nie wykluczy, żaden moderator nieodetnie nas od kontaktów tylko dlatego, że jego zdaniem złamaliśmyjakiś regulamin.

Obraz

Mimo braku własnej sieci komunikacyjnej, komunikator ten jestcałkiem szybki – wykorzystując rozszerzeniePUSH protokołu IMAP pozwala na dostarczenie wiadomości możenie błyskawicznie, ale z opóźnieniami co najwyżej kilkusekundowymi.

Komunikator obsługuje czaty grupowe, pozwala wyszukiwaćw liście użytkowników, blokuje niechciane kontakty, ukrywadomyślnie wiadomości przychodzące od nieznanych kontaktów. Jużniebawem ma doczekać się możliwości wysyłania wideo, audio idokumentów oraz szyfrowania end-to-end.

Jak na program w tak wczesnej wersji (0.1.14), oszczędnemuinterfejsowi nie ma co zarzucić – przypomina on Telegram. Integracja z systemem kontaktów Androida i obsługazałączników działają poprawnie. Delta wyświetla też wpowiadomieniach przychodzące wiadomości.

Jeśli społeczność pomoże, to Delta Chat będzie dostępny na każdą platformę, nietylko Androida. Program jest bowiem całkowicie opensource’owy (zarówno androidowy frontendjak i backendznajdziecie na GitHubie), trwają prace nad przeniesieniem go na iOS-a, macOS-a, Windowsa i Linuksa.Delta Chat znalazł się w naszej bazie oprogramowania na Androida– liczymy że zyska popularność i zagości na stałe na Waszych smartfonach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)