Detektyw Tex Murphy prosi o wsparcie graczy

Detektyw Tex Murphy prosi o wsparcie graczy

15.05.2012 16:52

Dzięki popularyzacji inicjatywy Kickstarter, twórcy gier coraz chętniej sięgają do szaf po zakurzone pomysły sprzed lat. Nie tak dawno o wsparcie finansowe poprosił graczy za pośrednictwem serwisu legendarny Al Lowe, chcący zrobić przeróbkę przygodówki Leisure Suit Larry (uzyskał ponad 650 tysięcy dolarów). Nostalgię do dawnych czasów poczuli też ostatnio ojcowie serii Space Quest, a teraz jest szansa, że wkrótce powróci detektyw Tex Murphy — w tajemniczym Projekcie Fedora.

Jeżeli studio Big Finish Games zgromadzi przynajmniej 450 tysięcy dolarów, dostaniemy szóstą odsłonę serii zapoczątkowanej w 1989 roku przez Mean Streets, pociągniętej zaś choćby w niezapomnianych Martian Memorandum i Under a Killing Moon. Deweloperzy obiecują pozostać wiernymi korzeniom marki, czyli przygotować produkt bogaty we wstawki filmowe (jej znak rozpoznawczy), o bogatej, wielowątkowej fabule, ze sporą dozą humoru bijącego z futurystycznego klimatu noir. Przy czym przygoda ma się odbywać tym razem w pełnym, nowoczesnym 3D.

Gra powstanie z myślą o platformach PC i Mac, ale przy odpowiednim dofinansowaniu nie wyklucza się innych jej wersji. Naturalnie dla osób oferujących znaczniejsze datki przygotowano całkiem ciekawe nagrody.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)