Discord spowalnia twój komputer. Poważny problem po aktualizacji

Discord spowalnia twój komputer. Poważny problem po aktualizacji

Discord spowalnia karty graficzne
Discord spowalnia karty graficzne
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl
01.02.2023 10:47, aktualizacja: 01.02.2023 17:28

Nowa aktualizacja Discorda przyniosła ze sobą znaczące problemy. Okazuje się, że popularny komunikator w najnowszej wersji wpływa negatywnie na wydajność wybranych kart graficznych. Ucierpieli posiadacze kart Nvidia.

Discord to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, szczególnie w środowisku graczy. Najnowsza aktualizacja oprogramowania przyniosła jednak spory błąd, który dotyka posiadaczy części modeli kart Nvidia. Discord w nowej wersji ogranicza ich wydajność.

Jak możemy przeczytać w The Verge, najnowsza aktualizacja Discorda sprawia, że w niektórych kartach graficznych Nvidia taktowanie zegarów pamięci obniżane jest o 200 MHz. Na podstawie wpisów z forum Linus Tech Tips można wywnioskować, że problem dotyczy m.in. kart RTX 3080, RTX 3060 Ti czy RTX 2070.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najnowsza aktualizacja Discorda umożliwia streamoawnie AV1 przy korzystaniu z kart graficznych z serii RTX 40. Co ciekawe, w przypadku najnowszych kart, nie zauważono problemów z obniżaniem taktowania.

Nvidia odniosła już się do informacji o pojawiającym się błędzie i obiecała, że zostanie wydana stosowna aktualizacja, która rozwiąże problem. Nie poinformowano jednak, kiedy będzie to miało miejsce. Firma udostępniła jednak instrukcję, która pozwoli pozbawić się problemu na własną rękę. Nie każdy pewnie będzie chciał się podjąć tego wyzwania.

Choć opublikowany przez Nvidię poradnik nie jest przesadnie skomplikowany, może on przysporzyć pewnych trudności osobom, które mniej biegle posługują się komputerem. Biorąc pod uwagę, że problem z Discordem da się rozwiązać dość łatwo, tworząc profil o określonych parametrach, można wierzyć, że zapowiadana przez Nvidię łatka, która pomoże uporać się z usterką, zostanie wydana niebawem.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)