WindowsAkcesoriaMenedżery plikówDiskInternals Linux Reader
DiskInternals Linux Reader ikona

DiskInternals Linux Reader4.14.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

DiskInternals Linux Reader to program pozwalający odczytać zawartość dysków pracujących w systemach plików typowych dla Linuxa (Ext2, Ext3, Ext4 lub ReiserFS). Radzi sobie też z systemami plików Maka: HFS i HFS+. Stanowi więc wygodne rozwiązanie dla osób korzystających zarówno z systemów uniksowych, jak i Windowsa, które chcą mieć możliwość swobodnego odczytania danych z dysków podpiętych do peceta.

Dla ułatwienia nawigacji, dysk z linuksowym systemem plików wyświetlany jest w oknie aplikacji w sposób znany z Windowsa – w formie ikonek i łatwego w obsłudze eksploratora, który działa analogicznie do tego od Microsoftu. W podobny sposób możemy przełączać się pomiędzy różnymi widokami, np. miniatur albo listy. Po kliknięciu na wybrany katalog możliwe jest przejrzenie jego szczegółów w dolnej części okienka. W nim pojawi się także zawartość pliku, jeśli klikniemy na taki, który program jest w stanie odczytać (np. zawartość systemowych plików w formie szesnastkowej).

Ustawienia programu pozwalają między innymi wybrać atrybuty, które mają być prezentowane w kolumnach oraz sposób zapisu nazw wybranych elementów. Aplikacja oferuje wiele opcji związanych z widokiem – warto przetestować możliwe do wyświetlenia dodatkowe panele (wybór dokonywany jest z poziomu menu „View” na górnym pasku narzędzi).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań11 756
Data aktualizacji14 paź 2022
Rozmiar pliku46.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
DiskInternals Linux Reader ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)