iOSGryZręcznościoweDisney Crossy Road
Disney Crossy Road ikona

Disney Crossy Road

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Disney Crossy Road to świetnie wykonana, wciągająca gra zręcznościowa. Łączy ona dwa bardzo popularne światy: kreskówek Disneya oraz uwielbianego przez graczy na całym świecie Minecrafta.

Zanim zaczniemy zabawę, gra poprosi nas o podanie wieku i zaprezentuje komunikat, w którym przypomni o tym, że są w niej dostępne mikropłatności. Jeśli planujemy przedstawić tę grę dzieciom, lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem, że bez naszej wiedzy wyciągną sporo pieniędzy z naszego konta bankowego na zakup kolejnych figurek dostępnych w Disney Crossy Road.

W grze trafimy do scenerii, która znakomicie odzwierciedla tę znaną z Minecrafta. Sporo tutaj odrobinę wyblakłych kolorów i scenerii złożonych z typowych dla Minecrafta klocków. Tak samo prezentują się postaci, którymi będziemy sterować. Na początek pod opiekę dostaniemy Myszkę Miki, ale gdy w trakcie gry będziemy zbierać złote monety, wówczas możemy kupić także postać Kaczora Donalda, lwa Mufasy i wielu innych, znanych z bajek od Disney oraz studia Pixar. Co jakiś czas gra nagradza nas też darmowymi złotymi monetami, które przydają się do uruchomienia maszyny losującej. Dzięki niej możemy liczyć na to, że niektóre z bajkowych postaci Disney Crossy Road szybciej trafią w nasze ręce. A jest na co czekać, bo twórcy gry zawarli w niej ponad 100 postaci znanych z bajek.

W grze trafiamy na rozmaite plansze. Na każdej z nich czekają na nas przeszkody: pędzące ciężarówki, głębokie rzeki, lecące w naszym kierunki skrzynie... Naszym celem jest ich uniknąć, a jednocześnie mknąć przed siebie, bo za nami powoli, ale konsekwentnie znika widoczna plansza i jeśli nas zakryje, nasza zabawa się zakończy. Sterowanie w grze jest bardzo łatwe: dotknięcie ekranu oznacza ruch do przodu, a przesunięcie palcem w prawo lub w lewo sprawi, że nasza postać skręci we wskazanym kierunku.

Disney Crossy Road opiera się na bardzo prostym pomyśle, ale to właśnie jej prostota oraz świetna szata graficzna sprawia, że od tej gry trudno się oderwać. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale oferuje mikropłatności. Korzystając z nich, możemy szybciej wykupić dostęp do bajkowych postaci, którymi chcemy sterować. Ceny figurek wahają się od ok. 4 zł do nawet 20 zł.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentDisney
Liczba pobrań154
Data aktualizacji2 lip 2019
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Disney Crossy Road ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)