Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta

Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta09.04.2016 09:34
Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta
Łukasz Maślanka

Na naszych łamach nie może zabraknąć propozycji dobrej gry na weekend. Tym razem mamy dla Was świetną, bardzo wciągającą zręcznościówkę: Disney Crossy Road, przeznaczoną na smartfony i tablety z Androidem i z iOS.

To gra, która urzeka od pierwszego uruchomienia, a im dłużej trwa zabawa, tym bardziej wciąga. Na dodatek Disney Crossy Road nada się świetnie zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Pociechom spodoba się, bo mnóstwo w niej odwołań do znanych i popularnych bajek, np. Toy Story, Króla Lwa lub też przygód Myszki Miki. Postaciami z tych kreskówek można bowiem sterować. W grze znajdziemy też bardzo wyraźne nawiązania do szalenie popularnego Minecrafta: zarówno postaci, jak też plansze wyglądają tak, jakby żywcem przeniesiono je z tej gry. Wszystkie elementy w Disney Crossy Road zbudowane są z charakterystycznych minecraftowych klocków. Z kolei dorosłym ta gra może się spodobać, bo jest prosta i dzięki swojej prostocie bardzo wciągająca. I aż się prosi, by przetestować ją w drodze do pracy autobusem lub tramwajem, w trakcie przerwy na zajęciach na uczelni lub w kolejce do lekarza.

350175454726219713

Naszymi postaciami sterujemy za pomocą prostych ruchów. Dotykając ekran urządzenia, będziemy się przemieszczać do przodu. Skręcać będziemy zaś, przesuwając palcem w lewo lub w prawo. Na naszej drodze napotkamy mnóstwo przeszkód, które zmieniać się będą w zależności od planszy, na której toczyć się będzie zabawa. Spotkamy więc pędzące w naszą stronę drewniane skrzynie, jeźdźców konnych, głęboką wodę, rozpędzone auta na jezdni... Rzecz jasna, bliskie spotkanie z każdą z tych przeszkód skończy się marnie i zabawę trzeba będzie zaczynać od nowa. A uniknięcie kolizji wymaga sporo zręczności. Niewskazane są też przestoje, bo przez cały czas tło widoczne za plecami naszego bohatera powoli, ale bezlitośnie zanika. I jeśli będziemy np. zbyt długo stali bezczynnie na planszy, skończy to się marnie. Te wszystkie elementy sprawiają zaś, że Disney Crossy Road to zabawa bardzo wciągająca. I bez większych wątpliwości przypuszczamy, że wielu z Was zanurzy się w tej grze na długie godziny.

350175454726350785

Wędrując przez plansze, będziemy zbierać złote monety. Co jakiś czas otrzymamy je też w prezencie. To cenna zdobycz, bo pozwala odblokować dostęp do kolejnych bajkowych (od Disney'a i studia Pixar) postaci, którymi będziemy mogli sterować. Twórcy gry przygotowali ich zaś ponad 100, jest więc o co się starać. Dla niecierpliwych zaś przygotowano sklep, w którym figurki bajkowych bohaterów można kupić za prawdziwe pieniądze, a ich ceny wahają się od ok. 4 zł do ok. 20 zł.

Grę Disney Crossy Road znajdziecie w naszej bazie dobrychprogramow: Android, iOS. Polecamy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (5)