Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta

Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta

Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta
Łukasz Maślanka
09.04.2016 09:34, aktualizacja: 09.04.2016 10:25

Na naszych łamach nie może zabraknąć propozycji dobrej gry na weekend. Tym razem mamy dla Was świetną, bardzo wciągającą zręcznościówkę: Disney Crossy Road, przeznaczoną na smartfony i tablety z Androidem i z iOS.

To gra, która urzeka od pierwszego uruchomienia, a im dłużej trwa zabawa, tym bardziej wciąga. Na dodatek Disney Crossy Road nada się świetnie zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Pociechom spodoba się, bo mnóstwo w niej odwołań do znanych i popularnych bajek, np. Toy Story, Króla Lwa lub też przygód Myszki Miki. Postaciami z tych kreskówek można bowiem sterować. W grze znajdziemy też bardzo wyraźne nawiązania do szalenie popularnego Minecrafta: zarówno postaci, jak też plansze wyglądają tak, jakby żywcem przeniesiono je z tej gry. Wszystkie elementy w Disney Crossy Road zbudowane są z charakterystycznych minecraftowych klocków. Z kolei dorosłym ta gra może się spodobać, bo jest prosta i dzięki swojej prostocie bardzo wciągająca. I aż się prosi, by przetestować ją w drodze do pracy autobusem lub tramwajem, w trakcie przerwy na zajęciach na uczelni lub w kolejce do lekarza.

Obraz

Naszymi postaciami sterujemy za pomocą prostych ruchów. Dotykając ekran urządzenia, będziemy się przemieszczać do przodu. Skręcać będziemy zaś, przesuwając palcem w lewo lub w prawo. Na naszej drodze napotkamy mnóstwo przeszkód, które zmieniać się będą w zależności od planszy, na której toczyć się będzie zabawa. Spotkamy więc pędzące w naszą stronę drewniane skrzynie, jeźdźców konnych, głęboką wodę, rozpędzone auta na jezdni... Rzecz jasna, bliskie spotkanie z każdą z tych przeszkód skończy się marnie i zabawę trzeba będzie zaczynać od nowa. A uniknięcie kolizji wymaga sporo zręczności. Niewskazane są też przestoje, bo przez cały czas tło widoczne za plecami naszego bohatera powoli, ale bezlitośnie zanika. I jeśli będziemy np. zbyt długo stali bezczynnie na planszy, skończy to się marnie. Te wszystkie elementy sprawiają zaś, że Disney Crossy Road to zabawa bardzo wciągająca. I bez większych wątpliwości przypuszczamy, że wielu z Was zanurzy się w tej grze na długie godziny.

Obraz

Wędrując przez plansze, będziemy zbierać złote monety. Co jakiś czas otrzymamy je też w prezencie. To cenna zdobycz, bo pozwala odblokować dostęp do kolejnych bajkowych (od Disney'a i studia Pixar) postaci, którymi będziemy mogli sterować. Twórcy gry przygotowali ich zaś ponad 100, jest więc o co się starać. Dla niecierpliwych zaś przygotowano sklep, w którym figurki bajkowych bohaterów można kupić za prawdziwe pieniądze, a ich ceny wahają się od ok. 4 zł do ok. 20 zł.

Grę Disney Crossy Road znajdziecie w naszej bazie dobrychprogramow: Android, iOS. Polecamy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Inverto na weekend
Inverto na weekend
Rafał Szramowiat
Bezier na weekend
Bezier na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (5)