XAP Handler - instalacja homebrew z urządzenia

Po tym jak wyszedł WP7 Root Tools, już nie trzeba posiadać przerobionego systemu, aby móc instalować aplikacje, wymagające praw roota.

Dzięki temu otworzyły się drzwi do instalowania aplikacji np. homebrew bezpośrednio z urządzenia bez podłączania do komputera (Bazaar, wAppStore). Teraz, dzięki aplikacji XAP Handler, otrzymujemy możliwość instalacji plików XAP bezpośrednio z sieci! Wystarczy wejść na stronę i kliknąć na link z plikiem XAP. Zostanie on pobrany, a XAP Handler zajmie się resztą. Zainstaluje aplikację na naszym urządzeniu.

Jedynie co musimy mieć to, odblokowany telefon interop, aby móc za pomocą WP7 Root Tools, dać prawa roota dla XAP Handler. Nic więcej. Całość przebiega automatycznie i szybko. Obsługiwana jest zarówno czysta instalacja jak i aktualizacja. Mała rzecz, a cieszy.

Jest to kolejny krok po WP7 Root Tools, ku temu, aby mając oryginalny system WP7 (nieprzerobiony), można było uzyskać więcej swobody i dostępu do systemu.

Obecnie powoli, w pełni otwarte, przerobione wersje systemu Windows Phone (custom ROMy), oprócz możliwości uruchomienia natywnych aplikacji, nie oferują na ten moment dużo więcej, niż oryginalne systemy z odblokowaniem interop. Czy jest sens instalowania tego typów systemów, tylko jedynie w celu aby mieć Operę Mobile? Dzięki WP7 Root Tools + XAP Handler + Bazaar + wAppStore można spokojnie mieć dostęp do większości ciekawych aplikacji homebrew rozszerzających możliwości systemu i zwiększających komfort pracy.