Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

XAP Handler - instalacja homebrew z urządzenia

Po tym jak wyszedł WP7 Root Tools, już nie trzeba posiadać przerobionego systemu, aby móc instalować aplikacje, wymagające praw roota.

Dzięki temu otworzyły się drzwi do instalowania aplikacji np. homebrew bezpośrednio z urządzenia bez podłączania do komputera (Bazaar, wAppStore). Teraz, dzięki aplikacji XAP Handler, otrzymujemy możliwość instalacji plików XAP bezpośrednio z sieci! Wystarczy wejść na stronę i kliknąć na link z plikiem XAP. Zostanie on pobrany, a XAP Handler zajmie się resztą. Zainstaluje aplikację na naszym urządzeniu.

Jedynie co musimy mieć to, odblokowany telefon interop, aby móc za pomocą WP7 Root Tools, dać prawa roota dla XAP Handler. Nic więcej. Całość przebiega automatycznie i szybko. Obsługiwana jest zarówno czysta instalacja jak i aktualizacja. Mała rzecz, a cieszy.

Jest to kolejny krok po WP7 Root Tools, ku temu, aby mając oryginalny system WP7 (nieprzerobiony), można było uzyskać więcej swobody i dostępu do systemu.

Obecnie powoli, w pełni otwarte, przerobione wersje systemu Windows Phone (custom ROMy), oprócz możliwości uruchomienia natywnych aplikacji, nie oferują na ten moment dużo więcej, niż oryginalne systemy z odblokowaniem interop. Czy jest sens instalowania tego typów systemów, tylko jedynie w celu aby mieć Operę Mobile? Dzięki WP7 Root Tools + XAP Handler + Bazaar + wAppStore można spokojnie mieć dostęp do większości ciekawych aplikacji homebrew rozszerzających możliwości systemu i zwiększających komfort pracy. 

oprogramowanie programowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
alucosoftware   7 #1 05.04.2012 12:15

@djfoxer
Jeszcze nie jestem w temacie (tzn. nie posiadam tego cudeńka z WP7), ale jeśli myślisz na poważnie o deweloperce WP7 to może będzie to przydatny "resource":
http://www.syncfusion.com/downloads/metrostudio

Pozdrawiam

  #2 05.04.2012 13:26

Prawa roota? To w Windows Phone jest uniksowe konto root? No chyba, że to jakieś zapożyczenie nazewnictwa z Androida...

djfoxer   19 #3 05.04.2012 17:40

@alucosoftware
Thx za link. Faktycznie będzie przydatne dla wszelkich aplikacji tworzonych z myślą o interface Metro. Nie wiem, czy nie przerobie jednej małej aplikacji z użyciem już tych ikonek. Pozdrawiam :)

@MójNick
Pewnie jest tak jak piszesz. Ze względu na to, iż często ludzie grzebią ogólnie w tematyce urządzeń mobilnych, zapożyczenie jest jak najbardziej naturalne i ułatwia poruszanie się w danej dziedzinie.

  #4 06.04.2012 09:44

@MójNick

to nazwa root została zarezerwowana tylko dla uniksowych systemów?

  #5 06.04.2012 12:32

@darekj
Z tego co wiem tak. Wikipedia to potwierdza.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Root

djfoxer   19 #6 06.04.2012 16:15

@MójNick
Nazwa to nazwa, nie ma o co się kłócić, nikt nie zarezerwował jedynie sobie tej nazwy. W linku, który podałeś jest info, że to "tradycyjna nazwa uniksowego konta", czemu nie miałaby być w WP? :)

  #7 06.04.2012 17:27

@djfoxer
Pewnie, że może być używana w kontekście WP7. Jak napisałeś nazwa to tylko nazwa :)
Jednak może to trochę mylące.

djfoxer   19 #8 06.04.2012 21:47

@MójNick
Masz w sumie trochę racji z tym, że może być to lekko mylące, ale pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia się. Android był pierwszy w rootowaniu i przeszło to na WP bez zmiany nazwy :)

@RaveStar
I tak i nie :P Jailbreak nie działa na wszystkich urządzeniach :)