Dlaczego przesiadamy się z Androida na iOS-a lub odwrotnie? Powody są podobne

Dlaczego przesiadamy się z Androida na iOS‑a lub odwrotnie? Powody są podobne

Dlaczego przesiadamy się z Androida na iOS lub odwrotnie? depositphotos
Dlaczego przesiadamy się z Androida na iOS lub odwrotnie? depositphotos
24.08.2018 18:54

Podobno Android ma mieć bardziej lojalnych użytkowników niż Apple. Jakie są jednak powody przesiadki? Odpowiedzi na to pytanie postanowił poszukać serwis PCMag, który przeprowadził ankietę wśród 2500 amerykańskich konsumentów.

Wśród pytanych, 29 proc. zdecydowało się na zmianę systemu operacyjnego na smartfonie. To całkiem sporo, bowiem przesiadka z Androida na iOS-a lub odwrotnie, może sprawiać sporo problemów. Owszem systemy są na pierwszy rzut oka podobne, ale różnice w wielu elementach, funkcjach i dostępnych usługach (np. brak iCloud na Androidzie) mogą szybko zniechęcić do nowego systemu operacyjnego.

Ze wspomnianej grupy, która zmieniła system operacyjny, 11 proc. to osoby, które kupiły smartfon z Androidem, natomiast pozostałe 18 proc. sięgnęło po iPhone’a. Co ciekawe, dane nie pokrywają się z przywołanym na początku raportem, jakoby Android miał bardziej lojalnych użytkowników. Tym razem jednak wzięta została większa grupa osób – wcześniejsze badanie objęło 500 osób.

źródło: PCMag
źródło: PCMag

Według ankiety PCMag, drugim najczęstszym powodem przesiadki (29 proc.) na Androida była cena. Jak wiemy, oferta Apple składa się wyłącznie z topowych i drogich urządzeń. Chcesz dalej korzystać z iOS-a? No cóż, pozostaje kupno iPhone’a X za prawie 5 tys. zł lub starszego modelu, który wciąż potrafi kosztować ponad 2 tys. zł.

Warto zauważyć, że zarówno w przypadku Androida, jak i iOS-a, ankietowani najczęściej wybierali user experience (doświadczenie użytkownika), co można przetłumaczyć na ogólne wrażenia podczas korzystania z produktu. Wpływ na końcową ocenę ma m.in. interfejs, łatwość obsługi czy użyteczność i funkcjonalność. Co ciekawe, wśród mało ważnych czynników są regularne i szybkie aktualizacje oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)