Dobra Zmiana, Franz, Maestria, Silicio i Capture – najciekawsze aplikacje tygodnia

Dobra Zmiana, Franz, Maestria, Silicio i Capture – najciekawsze aplikacje tygodnia

21.05.2016 00:01, aktual.: 21.05.2016 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto kolejna porcja najnowszych programów z naszej bazy. W tym tygodniu na pewno będziecie mieli w co pograć.

Franz

Franz to nowoczesny multikomunikator, który może zastąpić programy: Facebook Messenger, Telegram, Hangouts, Skype, WhatsApp, Steam Chat, Slack Discord, Gitter, ChatWork, WeChat i HipChat. Franz wykorzystuje wszystkie obsługiwane komunikatory w wersjach przeglądarkowych i gromadzi je w osobnych kartach, tak jak by można było zebrać je w przeglądarce. Wiążą się z tym pewne niedogodności, jak problemy z wyświetlaniem kilku rozmów przez Hangouts w małym oknie. W zamian jednak otrzymujemy zunifikowany system powiadomień i dźwięków ze wszystkich komunikatorów, jakie zostaną skonfigurowane.

Obraz

Franz pozwala przełączać się między komunikatorami skrótem klawiszowym. Niestety nawigacja między konkretnymi rozmowami zależy już od tego, co przygotowali twórcy danego komunikatora.

Franz działa na Windowsie i OS X.

Adobe Capture CC

Capture CC to aplikacja, która pozwala w biegu pochwycić inspirujące motywy z otaczającego nas świata i umieścić je w bibliotece Creative Cloud. Aparatem iPhone'a można zarejestrować palety kolorów, karnacje, kształty, pędzle i desenie, które będzie można wykorzystać w projektach.

Adobe Capture CC | Adobe Creative Cloud

Przed zarejestrowaniem zdjęcia należy wybrać tryb pracy aplikacji. Przy pracy z paletami barw należy skierować aparat na kolorowy obiekt lub scenę i pozwolić aplikacji wybrać zestaw pięciu barw. Przy deseniach można obrócić fragment zdjęcia i zdecydować o stopniu rozmycia krawędzi. Rejestrator kształtów wektorowych pozwala wybrać poziom szczegółowości, kreator pędzli zaś usuwa kolor tła i można wybrać tolerancję dla tego zabiegu. Przy tworzeniu karnacji można podejrzeć filtr nałożony na zdjęcie.

Wszystkie zapisane elementy zostaną wysłane do biblioteki użytkownika Creative Cloud. Adobe Capture jest dostępny dla Androida i iOS. By korzystać z aplikacji, należy mieć konto Adobe ID w wersji płatnej lub darmowej.

Powder – Alpine Simulator

Ta gra to symulator narciarstwa zjazdowego. Użytkownik kieruje małym kwadratem na wirtualnym stoku, najeżonym drzewami. Należy przetrwać jak najdłużej bez kolizji. Nie jest to sztuka łatwa, bo im dłużej gramy, tym większą prędkość rozwija narciarz. Ponadto, także sterowanie gestami wymaga sporej zręczności.

Powder - Alpine Simulator Trailer

W Powder – Alpine Simulator można zagrać na Androidzie i iOS. BrainlyBrainly (Zadane.pl) klient usługi, która pozwala zarówno pomagać innym w nauce, jak i samemu przedstawiać zadania z prośbą o pomoc w ich rozwiązaniu. W sekcji „Zapytaj” użytkownik może przesyłać swoje pytania do korzystających z Brainly, prosząc o wsparcie. W pytaniu można zawrzeć tekst lub zdjęcia. W sekcji „Odpowiedz” są zaś dostępne wątki otwarte przez innych użytkowników, podzielone według przedmiotu lub typu szkoły.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Brainly działa na Androidzie i iOS. Google SpacesSpaces – udostępnianie grupom to prosta aplikacja do obsługi nowej platformy społecznościowej firmy Google, pozwalającej tworzyć małe społeczności do dzielenia się treściami: tekstem, zdjęciami, filmami (zarówno tymi z YouTube, jak też dostępnymi na smartfonie lub tablecie) oraz linkami, bez konieczności używania innych programów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja jest dostępna dla Androida i iOS. MaestriaMaestria to świetnie doskonała gra logiczna, która może powtórzyć sukces Monument Valley. W grze trafiamy do pięknych, bajkowych scenerii. Sterujemy magiczną postacią, która przejdzie na kolejny poziom, gdy uda się jej tak dobrać kolejność uderzeń magiczną różdżką, aby wydobył się z nich dźwięk w kolejności wskazanej przez scenariusz rozgrywki.

Maestria - Trailer

Zdarza się, że dzwoneczki należy odpowiednio ustawić, aby najpierw usłyszeć melodię z dzwonu niebieskiego, następnie czerwonego itp. Gdy dany poziom okaże się być zbyt trudny, można go pominąć. Twórca gry przewidział jednak nagrodę dla ambitnych użytkowników: decydując się na przejście każdego poziomu po kolei, otrzymamy etapy bonusowe.

W Maestrię można zagrać na Androidzie i iOS. Dobra ZmianaDobra Zmiana to gra zręcznościowa, stworzona przez studio z Krakowa. Zabawa mocno nawiązuje do bieżącej sytuacji w Polsce. W fikcyjnym mieście znajdują się najbardziej znane budynki z Krakowa, Warszawy, Gdańska i innych miast Polski. Sterujemy robotnikiem z firmy JanuszPol, odpowiedzialnym za sprzątanie ulic, mającym pełne ręce roboty, bo na planszy co chwila wybuchają protesty i manifestacje. Trzeba po nich sprzątać tak, aby rozpalone opony nie uszkodziły jadących aut.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W grze pojawiają się transparenty mocno osadzone w realiach polskiej polityki, np. „Lemingi, obudźcie się!” lub „500 zł tylko na grzeczne dzieci”. To sprawia, że aplikację Dobra Zmiana można polecić wszystkim interesującym się krajową sceną polityczną: nie tylko tym zaangażowanym, ale też zachowującym dystans.

Dobra Zmiana działa na Androidzie i iOS.The HTML EditorThe HTML Editor to prosty edytor HTML dla Windowsa 10, zarówno na desktopie, jak i na telefonie, wykorzystujący możliwości aplikacji uniwersalnych. Na razie aplikacja jest w fazie wczesnych testów.

Obraz

Aplikacja pozwala pobrać kod strony do edycji. Edytor jest bardzo prosty i poza numerowaniem linii i kolorowaniem składni nie ma żadnych ulepszeń. Na uwagę zasługuje wygodna wizualizacja wcięć i niestety brak możliwości wyszukiwania tekstu. Wprowadzone zmiany aplikacja pozwala podejrzeć we wbudowanej, prostej przeglądarce. The HTML Editor ma też próbnik barw, ale pozwala on wybierać tylko kolory tylko w jednym wymiarze – odcienia. W implementacji zabrakło regulacji jaskrawości i jasności, która zapewne pojawi się w kolejnych wersjach.

Silicio

Silicio to elegancki, minimalistyczny dodatek do odtwarzaczy iTunes, Deezer, Vox i Spotify na OS X, który zagnieżdża się w obszarze „Dzisiaj”, pokazuje miniaturę okładki albumu i pozwala kontrolować odtwarzanie.

Obraz

W ustawieniach można wybrać, jakimi skrótami klawiszowymi będziemy kontrolować odtwarzanie i jakiego rozmiaru będzie mini-odtwarzacz. Dodatek pozwala szybko przejść do kolejnego utworu lub zatrzymać muzykę. Można również udostępnić informacje o odtwarzanym utworze na Last.fm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także