Dobre wyniki finansowe Google za ostatni kwartał 2009 roku

Dobre wyniki finansowe Google za ostatni kwartał 2009 roku

Redakcja
22.01.2010 13:00

Pomimo nadal dość niepewnej sytuacji w światowej gospodarce, Google może pochwalić się niezwykle dobrymi wynikami finansowymi za ostatni kwartał roku 2009. Zarówno przychody jak i zyski firmy przekroczyły bowiem przewidywania analityków i są znacznie większe niż te osiągnięte w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Przychody Google w ostatnim kwartale roku 2009 wyniosły 4,95 miliarda dolarów (analitycy przewidywali jedynie 4,92 miliarda). Co więcej, zysk w tym samym okresie osiągnął poziom 1,97 miliarda dolarów (rok temu suma ta równa była 382 milionom). Przedstawiciele firmy z Mountain View poinformowali również o źródłach tak dobrych wyników finansowych. Największy udział mają w nich przychody ze stron internetowych należących do Google (4,42 miliarda w ciągu całego roku, wzrost o 16 procent) oraz AdSense (2,04 miliarda w ciągu całego roku, wzrost o 31%).

Co ciekawe, na oficjalnej konferencji prasowej zwołanej z okazji prezentacji wyników finansowych szefowie Google zapowiedzieli dalsze wydatki. W szczególności mają być one przeznaczone na zatrudnianie nowych pracowników, innowacje technologiczne oraz przejęcia innych firm. Już niebawem przekonamy się więc, jakie konkretnie działania zostaną podjęte przez Google w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)