Dobry smartfon to twardy smartfon? iPhone 5s zatrzymał pocisk, uratował studenta

źródło: policja Fresno
źródło: policja Fresno

07.09.2015 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już za kilka dni zobaczymy kolejnego iPhone'a, ale trudno wyobrazić sobie żeby podczas prezentacji ktoś wspominał o odporności na strzały. A jednak, już nie pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, gdy smartfon uratował czyjeś życie, bo zatrzymał pocisk. W ubiegłym roku Lumia uratowała policjanta, kilka miesięcy temu iPhone 5c zatrzymał śrut ze strzelby, 5 września zaś iPhone 5s ochronił studenta we Fresno.

źródło: policja Fresno
źródło: policja Fresno

Student miał paść ofiarą kradzieży, gdy w drodze do domu został napadnięty przez mężczyznę, który próbował wyrwać mu torbę z laptopem. Napastnik był uzbrojony w półautomatyczny pistolet i strzelił w kierunku ofiary. Kula zatrzymała się jednak na obudowie iPhone'a 5s w etui marki Speck. Niestety złodziej uciekł z laptopem ofiary, ale najważniejsze jest to, że chłopakowi nic się nie stało i dotarł do domu o własnych siłach.

źródło: policja Fresno
źródło: policja Fresno

Policja z Fresno nie podała modelu pistoletu, ale możemy przypuszczać, że była to broń kalibru między .380 a .45 i zapewne strzał został oddany z niewielkiej odległości. Z telefonu oczywiście wiele nie zostało, choć nie ma to większego znaczenia dla osoby, która dzięki ogromnemu szczęściu wyszła cało z bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Oczywiście nie zawsze można liczyć na to, że jeśli pocisk trafi w smartfona, to go nie przebije. W końcu półautomatyczne pistolety, którymi spokojnie można operować jedną ręką i nosić je w kieszeni, to tylko wąski wycinek dostępnej na rynku broni. Z bardzo popularnym AK-74 iPhone'y nie mają żadnych szans:

How Many iPhones Does It Take To Stop an AK-74 Bullet?

Tu iPhone 5s dostał kulę z Browninga (.50 BMG):

iPhone 5s vs 50 cal - Fullmag Slowmo

iPhone 6 już nie wygląda na takiego „twardziela”:

Wniosek jest tylko jeden: trzeba mieć ogromne szczęście.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)