Dokumenty Google z funkcją eksportu plików do EPUB

Dokumenty Google z funkcją eksportu plików do EPUB

08.03.2016 12:53

Dokumenty Google właśnie zostały wzbogacone o nową funkcję, którą z całą pewnością entuzjastycznie powitają wszyscy miłośnicy e-booków. Na razie dostępna jest ona tylko w przeglądarkowej wersji pakietu, co powinno ucieszyć użytkowników Chrome OS-a, niewykluczone jednak, że wkrótce nowości zawitają także na urządzenia mobilne.

Ostatnio do Dokumentów Google trafiły między innymi nowe szablony, a także całkiem sprawnie działająca funkcja dyktowania treści. Dziś jednak w przeglądarkowej wersji edytora tekstu dostępna jest także możliwość eksportowania edytowanych plików do formatu EPUB, obsługiwanego przez czytniki e-booków.

Z samym składem Dokumenty Google radzą sobie całkiem nieźle, choć niewykluczone że przy bardziej złożonych dokumentach jego jakość będzie niższa. Niemniej na rynku czytników pojawiają się urządzenia z coraz większymi wyświetlaczami, przykładem może być opisywany wczoraj przez Anię 13-calowy Onyx Boox Max, co w połączeniu z łatwymi metodami eksportu np. prasy do EPUB może znacznie zmniejszyć popularność korzystania na czytnikach z plików PDF.

Nowość jest także o tyle istotna, że może zakończyć działalność licznych serwisów i popularność programów wyspecjalizowanych w eksporcie tekstu do plików, z którymi poradzą sobie czytniki. Dokonać eksportu w Dokumentach Google można w menu Plik>Pobierz jako>EPUB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)