Donald Trump za "2-3 miesiące" wróci do mediów społecznościowych. I to z własną platformą

Donald Trump za "2-3 miesiące" wróci do mediów społecznościowych. I to z własną platformą

Donald Trump za "2-3 miesiące" wróci do mediów społecznościowych. I to z własną platformą
Adam Bednarek
21.03.2021 20:13, aktualizacja: 21.03.2021 20:27

Powrotu na Twittera nie ma, więc Donald Trump zamierza uruchomić własny portal społecznościowy. Wiemy, kiedy możemy spodziewać się startu.

Planami byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych podzielił się Jason Miller w rozmowie z Fox News. Doradca Donalda Trumpa ujawnił, że platforma wystartuje w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Ma ona "całkowicie odmienić grę" i przyciągnąć miliony użytkowników.

Przypomnijmy, że konto Donalda Trumpa zostało skasowane z Twittera na początku stycznia. Portal uznał, że jego wpisy kwestionują wyniki wyborów i są podżeganiem do przemocy. W tym samym czasie zwolennicy byłego prezydenta szturmowali Kapitol.

Możliwość publikowania postów zablokowały Trumpowi również Facebook i Instagram. Z kolei Google skasował oficjalną aplikację Donalda Trumpa.

Twitter zadeklarował, że konto Trumpa zostało usunięte na stałe. I nie zostanie przywrócone nawet, gdyby polityk ponownie ubiegał się o fotel prezydenta.

W wyniku bana na Twitterze popularnością zaczęły cieszyć się skrajnie prawicowe portale społecznościowe. Na przykład platforma Gab zyskała ponad 10 000 nowo zarejestrowanych użytkowników zaledwie w godzinę po tym, jak Twitter ogłosił trwałą blokadę konta Trumpa. Łącznie w okresie związanym z banem dla ówczesnego prezydenta Gab odwiedziło ponad 18 mln osób i zyskał on ponad 500 000 nowych użytkowników.

Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że Donald Trump szykuje amerykańską wersję Albicli. Wszak "polska alternatywa dla Facebooka" również powstała z powodu sprzeciwu wobec rzekomej cenzury, jaką stosują Facebook, Twitter czy Instagram. Twórca serwisu Albicla określił ich mianem "cybernetycznych zamordystów".

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)