WindowsProgramowanieProjektowanie oprogramowaniaDoxygen
Doxygen ikona

Doxygen1.8.14

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Doxygen to narzędzie kierowane do programistów, które pozwala na tworzenie dokumentacji projektów na podstawie kodu źródłowego oraz osadzonych w nim, specjalnie sformatowanych komentarzy. Pierwotnie stworzone ono zostało dla C++, jednak wspiera również inne języki programowania jak C, Objective-C, C#, D, PHP, Java, Python, IDL, Fortran, VHDL oraz Tcl.

Program nie należy do skomplikowanych i potrafi w znacznym stopniu uprościć proces tworzenia dokumentacji, głównie w przypadku projektów bardziej rozbudowanych. Jego działanie opiera się na analizie wczytanych plików z kodem źródłowym i "wyłapywaniu" specjalnych komentarzy, na bazie których generowana jest dokumentacja. Poza samym tekstem narzędzie obsługuje również tabele, wykresy itp.

Doxygen umożliwia konfigurowanie wielu różnych aspektów dokumentów związanych z projektami programistycznymi. Z poziomu kreatora możemy wzbogacić naszą dokumentację o takie elementy jak logo, numer wersji i wiele, wiele innych.

Narzędzie dostępne jest dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Jego obsługa odbywać się może w trybie tekstowym w wierszu poleceń lub z wykorzystaniem graficznego interfejsu. Twórca przygotował zestaw profili zoptymalizowanych pod kątem najpopularniejszych języków programowania. Wyjściowa dokumentacja zapisana może być w postaci pliku HTML, LaTex, XML, RTF lub stron podręcznika pomocy man.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 142
Data aktualizacji8 lis 2018
Rozmiar pliku44.41 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Doxygen ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)