Dr. Cleaner 3.0 nie tylko sprząta, ale i monitoruje Twojego Maca

Dr. Cleaner 3.0 nie tylko sprząta, ale i monitoruje Twojego Maca

Dr. Cleaner 3.0 nie tylko sprząta, ale i monitoruje Twojego Maca
09.05.2016 12:43

Dr. Cleaner firmy Trend Micro już nie tylko usuwa niepotrzebne pliki z dysku Maca, ale też monitoruje zużycie zasobów. W wersji 3.0 programu wprowadzony został nowy interfejs użytkownika, w którym znalazło się miejsce dla wskaźnika aktywności sieciowej i obciążenia procesora. Dzięki temu podstawowe informacje o działaniu Maca mamy zawsze pod ręką, zaprezentowane bardzo elegancko.

Obraz

Jeśli ktoś jeszcze nie zna programu Dr. Cleaner, warto się nim zainteresować. Narzędzie to łączy znajdowanie zbędnych plików i czyszczenie dysku z usuwaniem pozostałości po programach, czyszczeniem pamięci operacyjnej, a od wersji 3.0 także monitorowaniem aktywności Maca w czasie rzeczywistym. Program jest dostępny za darmo, co doceniło 2,5 miliona użytkowników.

Podstawowym zadaniem programu, które wykonuje przez cały czas, jest wspomaganie optymalnego wykorzystania pamięci operacyjnej. Przez cały czas działania Dr. Cleaner pokazuje na górnej belce systemu stopień zajętości RAM-u. Kliknięcie w ten wskaźnik rozwinie paletę, na której można zobaczyć szczegółowe informacje także o wolnej przestrzeni na dysku, użyciu procesora i sieci.

Drugim zadaniem Dr. Cleanera jest sprzątanie dysku, co robi bardzo dobrze. Można zdać się na automat i szybko usuwać pliki znalezione przez program lub szczegółowo je przeanalizować przed usunięciem. Program może też wskazać duże pliki, które być może warto usunąć. Co ważne, po przeniesieniu programu (.app) do kosza Dr. Cleaner automatycznie znajdzie pozostawione przez niego pliki i może je również usunąć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dr. Cleaner najlepiej sprawdza się w towarzystwie dwóch innych programów – Duplicate Finder i Dr. Safety. Ten pierwszy służy do znajdowania powtarzających się plików na dysku, przy czym identyfikuje je nie tylko na podstawie rozmiaru i nazwy, ale też zawartości. Znalezione pozwala bardzo wygodnie przeglądać, z miniaturą i ścieżkami prowadzącymi do innych jego wersji. Niechciane kopie można usunąć ręcznie lub zdać się na automat wybierający te najmniej potrzebne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dr. Safety zaś to prosty, intuicyjny i estetyczny program antywirusowy, wykorzystujący doświadczenie firmy Trend Micro w wykrywaniu wirusów, zagrożeń typu spyware i podobnych. Program skanuje pliki na dysku Maca w czasie rzeczywistym, można też wywołać skanowanie na żądanie w trybie szybkim, pełnym lub użytkownika (wskazując folder do sprawdzenia).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Skaner jest darmowy, ale można w nim dokupić możliwość usuwania wirusów, płacąc abonament. Wyszukiwarka duplikatów kosztuje jednorazowo 10 euro, ale jeśli ktoś nie ma nic przeciwko ręcznemu przemieszczaniu się między folderami, może korzystać z darmowej wersji, która znajduje się w Dr. Cleanerze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)