AndroidBezpieczeństwoPakiety zabezpieczająceDr.Web v.9 Anti-virus
Dr.Web v.9 Anti-virus ikona

Dr.Web v.9 Anti-virus12.9.3

Producentem tego programu jest firma rosyjska lub inna bezpośrednio z nią powiązana. Z uwagi na sytuację w Ukrainie, redakcja zaleca stosowanie innych aplikacji. Więcej o potencjalnych zagrożeniach dotyczących rosyjskiego oprogramowania można przeczytać w naszej analizie.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Dr. Web to znany i ceniony pakiet ochronny, w tym wypadku dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Chroni on użytkownika i system przed działaniem szkodliwego oprogramowania, pozwala na ręczne skanowanie, a także pomaga w wypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia. Dodatkowym jego atutem jest możliwość tworzenia czarnej listy kontaktów, z których połączenia i/lub wiadomości będą blokowane i automatycznie odrzucane.

Najważniejsza część pakietu ochronnego to system antywirusowy. Działa on w tle i automatycznie skanuje wszystkie nowo instalowane aplikacje. Pozwala także na wykonanie ręcznego skanowania w trzech trybach: szybkim, który sprawdza tylko najważniejsze składniki, pełnym, a także selektywnym w wypadku którego to użytkownik decyduje jakie elementy będą skanowane. Moduł Cloud Checker zajmuje się z kolei sprawdzanie zawartości przeglądanych stron internetowych. Domyślnie blokuje on jedynie te zawierające szkodliwe oprogramowanie, lecz możliwe jest także włączenie blokady witryn gdzie wykryta zostanie zawartość z innych kategorii np. hazard, pornografia, broń palna czy strony zawierające wulgaryzmy.

Ważnym składnikiem jest moduł pozwalający na ochronę w wypadku kradzieży. Po jego aktywacji i założenia konta w usłudze Dr. Web możliwe jest automatyczne blokowanie urządzenia po ponownym uruchomieniu, zmianie karty SIM lub 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Ponadto można z zaufanych urządzeń wysyłać na nie specjalne wiadomości SMS służące np. do blokowania urządzenia lub zdobycia informacji o jego lokalizacji. Ostatnim narzędziem jest Security Auditor. Ten moduł odpowiada za sprawdzanie stanu systemu i informowania o potencjalnych problemach z ustawieniami. Informuje on np. o włączonej opcji instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu, czy też faktu używania uprawnień typu root. Pakiet jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej, jest darmowy na okres próbny. Po jego zakończeniu konieczne jest cykliczne opłacanie subskrypcji na najnowsze sygnatury wirusów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.85 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań1 894
Data aktualizacji8 cze 2023
System operacyjnyAndroid 4.4 i nowsze
LicencjaTestowa (trial)
Dr.Web v.9 Anti-virus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)