WindowsGrafikaTworzenie i edycja grafiki wektorowejDrawPlus Starter Edition

DrawPlus Starter Edition2.0.3.11

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

DrawPlus to program do tworzenia i edycji grafiki wektorowej, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne do rysowania narzędzia i coś więcej.

Poza podstawowymi narzędziami do tworzenia obiektów wektorowych, jak kształty, wypełnienia, tekst i kontury, w programie DrawPlus znajdziemy również cień, przeźroczystość, wypełnienie gładkie lub na podstawie siatki (Mesh Fill, działa podobnie do tego znanego z Adobe Illustratora), oraz rzadko spotykany w tego typu programach pędzel czuły na nacisk.

Pędzel może imitować zakreślacz, kredę, chmury, mgłę, ogień, dym i wiele innych. W galerii zasobów znajdziemy również efekty, które po nałożeniu na obiekty mogą imitować papier, metal, kamień i inne materiały. Oczywiście w programie można pracować na warstwach. Gotowy obraz można zapisać w natywnym formacie wektorowym programu lub wyeksportować jako PNG, JPG, TIFF i inne.

Od innych programów tego typu DrawPlus odróżnia bardzo dobra współpraca z tabletami i specjalnie do tego zaprojektowany pędzel. Program ma możliwość samodzielnej interpretacji nacisku piórka oraz zapisywania i przełączania profili nacisku.

Ograniczenia wersji bezpłatnej

Kupienie pełnego klucza aktywacyjnego odblokuje wiele ciekawych narzędzi, na przykład transformacje, cień, miarkę i connector (znany z CorelDraw), zniekształcenia (envelope, perspektywa), możliwość teksturowania obiektów trójwymiarowych i inne. Ponadto pełna wersja programu umożliwia tworzenie animacji Flash i dokumentów CAD i PDF.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań22 056
Data aktualizacji13 sie 2012
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)