DrawPlus Starter Edition i FreeMind - nowości w dobrychprogramach

DrawPlus Starter Edition i FreeMind - nowości w dobrychprogramach

Kuba Pawlak
10.10.2010 20:00

Tym razem baza programów naszego vortalu powiększyła się o kilka aplikacji dedykowanych osobom kreatywnym. Przedstawiamy Wam najciekawsze aplikacje debiutujące na łamach serwisu na przestrzeni minionego tygodnia.

Pierwszym programem, który chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu jest darmowy DrawPlus Starter Edition. Aplikacja przeznaczona jest do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Poza podstawowymi narzędziami do tworzenia obiektów wektorowych, jak kształty, wypełnienia, tekst i kontury, w programie DrawPlus znajdziemy również cień, przeźroczystość, wypełnienie gładkie lub na podstawie siatki (Mesh Fill, działa podobnie do tego znanego z Adobe Illustratora), oraz rzadko spotykany w tego typu programach pędzel czuły na nacisk. Pędzel może imitować zakreślacz, kredę, chmury, mgłę, ogień, dym i wiele innych. W galerii zasobów znajdziemy również efekty, które po nałożeniu na obiekty mogą imitować papier, metal, kamień i inne materiały. Oczywiście w programie można pracować na warstwach.

Warto zwrócić również uwagę na FreeMind. To darmowe, wieloplatformowe narzędzie do tworzenia tzw. map myśli (mindmap), którego twórcy mocno wzorowali się na płatnej aplikacji MindManager. Od innych programów tego typu odróżnia go możliwość zwijania i rozwijania części map jednym kliknięciem oraz możliwość używania łącz do stron internetowych. Mindmapy mają wiele zastosowań i często sprawdzają się jako ilustracje planów, notatki, bazy wiedzy, mogą nawet zastąpić narzędzia do zarządzania projektami. Ze względu na ogromną ilość informacji, jaką może pomieścić mapa stworzona w programie FreeMap, to narzędzie może nawet zastąpić niedużą bazę danych. Dzięki możliwości zwijania gałęzi mapy nawigacja jest szybka a przedstawione dane czytelne. Węzły można oznaczać ikonkami, których w galerii znajdziemy kilkadziesiąt.

Najnowszą wersję aplikacji DrawPlus Starter Edition można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki wektorowej.

Program FreeMind można pobrać z działu PROGRAMY -> Biuro -> Inne programy biurowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)