Dropbox łączy siły z Microsoftem. Otrzymamy lepszą współpracę z Office i aplikację na Windows Phone

Dropbox łączy siły z Microsoftem. Otrzymamy lepszą współpracę z Office i aplikację na Windows Phone

Dropbox łączy siły z Microsoftem. Otrzymamy lepszą współpracę z Office i aplikację na Windows Phone
Paweł Piskurewicz
04.11.2014 19:45, aktualizacja: 04.11.2014 20:09

Do tej pory Dropbox jawił się jako konkurent Microsoftu. Obie firmy rywalizowały ze sobą na płaszczyźnie usług w chmurze, zarówno tych konsumenckich jak i biznesowych. Jak się jednak okazuje, jest między nimi płaszczyzna do współpracy. Przypieczętowała ją podpisana dziś umowa.

Jej efektem ma być lepsza integracja pakietu Office z chmurą Dropbox zarówno w wydaniu na komputery jak i telefony oraz poprzez stronę www. Otrzymamy między innymi: możliwość otwierania plików przechowywanych na Dropboksie z poziomu Office, edycję dokumentów Office z poziomu Dropboksa, udostępnianie plików z poziomu Office za pomocą konta Dropbox.

Obraz

Nowe opcje mają pojawić się w pierwszej kolejności w aktualizacji aplikacji Office dla Androida oraz iOS. Integracja pomiędzy stronami www Dropboksa i Office Online pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku. W przypadku kont biznesowych wymagana będzie subskrypcja Office 365. Nie zapomniano również o użytkownikach Windows Phone, którzy do tej pory nie doczekali się oficjalnej aplikacji Dropboxa na swój system (jedynie dobrych zamienników). Ma się ona pojawić w przeciągu kilku miesięcy. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której użytkownicy systemu Microsoftu jako ostatni otrzymują wprowadzane nowości.

Obraz

Porozumienie pokazuje nam, że Microsoft pod kierownictwem nowego CEO rzeczywiście się zmienia. Jeszcze kilka dnia temu OneDrive wydawał się głównym konkurentem dla Dropboxa, dziś słyszymy o umowie, która łączy najlepsze usługi obu firm. Do tego skorzystają na tym użytkownicy kluczowych systemów mobilnych oraz desktopowych, a nie tylko ekosystemu Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)