Drugie konkursowe zadanie specjalne rozwiązane

Drugie konkursowe zadanie specjalne rozwiązane

Redakcja
17.10.2010 11:27, aktualizacja: 17.10.2010 14:10

...nie przez wszystkich co prawda, ale było znacznie więcej poprawnych odpowiedzi niż w zadaniu pierwszym :-) Czas na podsumowanie drugiego zadania specjalnego w konkursie organizowanym przez dobreprogramy i Intela.

Zadanie uaktywniło się wczoraj, zgodnie z zapowiedzią, punktualnie o godzinie 17:00. Tym razem miało nieco więcej treści, niż poprzednio - był i wierszyk, i plik z kodem Assemblera. Spodziewaliśmy się, że widok kodu źródłowego z bardzo podstawowymi instrukcjami procesora może odstraszyć sporą grupę uczestników, ale konkurs premiuje przede wszystkim wytrwałość i spryt - znajomość Assemblera nie była wcale potrzebna do rozwiązania tej zagadki. Jak należało zatem postępować? W skrócie wystarczyło pobrać kompilator FLAT Assembler (FLAT to pierwsze litery wyrazów z pierwszego wersu wierszyka-podpowiedzi, zaznaczone dla ułatwienia kursywą) i skompilować udostępniony przez nas kod. Uruchomiony program zwracał nową postać końcowego wiersza programu - należało go podmienić i skompilować ponownie. Odpowiedź nie pozostawiała już żadnych wątpliwości - "Santa Clara" - miasto głównej siedziby Intela. Szczegółowe informacje na temat zadania i jego rozwiązania jak zwykle publikuje Ryan na swoim blogu.

Zwycięzcą wczorajszego dnia, jak możemy sprawdzić w rankingu dziennym, został użytkownik dembus, który udzielił poprawnej odpowiedzi w 5 minut. Gdyby zrobił to 103 tysięczne sekundy szybciej, otrzymałby jeszcze jeden punkt, a tak musiał zadowolić się "jedynie" 745 punktami. O 38 sekund spóźnił się natomiast majcovsky, który z wynikiem 5 minut i 38 sekund zajął drugie miejsce. Gratulujemy, to naprawdę dobre rezultaty! Kolejne poprawne odpowiedzi to już ponad 10 minut. Pierwsza dziesiątka uporała się wczoraj z zadaniem w 20 minut.

Jak się okazuje, zadanie specjalne miało całkiem spory wpływ na aktualny ranking dziesięciodniowy. Poprzedni lider, milo000, wypadł z pierwszej dziesiątki, a na jego miejsce wskoczył majcovsky. Drugie miejsce bez zmian, ale na trzecie przesunął się Lizard - skok aż o 11 pozycji. O tyle samo miejsc poprawili swoją pozycję xyhu i impreso, którzy dzięki wczorajszemu dniu znaleźli się na pierwszej stronie rankingu. Duży spadek, bo o 7 pozycji, zanotował kjackiew - aktualnie na 10 miejscu.

Uczestnikom, którzy uporali się z zadaniem specjalnym - nie tylko tym najszybszym - gratulujemy! Wszystkich natomiast zapraszamy do dalszego udziału w konkursie. Zostały jeszcze cztery pytania w tym rankingu dziesięciodniowym, a później z czystym kontem zaczynamy kolejne 10 konkursowych dni. Przez cały czas oczywiście zliczamy też punkty w rankingu generalnym, gdzie czołówka trzyma się mocno, ale... nic nie jest jeszcze przesądzone :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (328)