DuckDuckGo sprawdzi twoje e-maile i usunie z nich zbędne skrypty

DuckDuckGo sprawdzi twoje e‑maile i usunie z nich zbędne skrypty

DuckDuckGo
DuckDuckGo
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
29.08.2022 13:42

DuckDuckGo udostępnia wszystkim usługę usuwania skryptów śledzących z poczty e-mail. Chodzi o nadal testowaną, ale działającą już opcję "Email Protection" w ramach dodatku DuckDuckGo Privacy Essentials, który można zainstalować w każdej popularnej przeglądarce.

Firma pozwala stworzyć przy tym nowe adresy e-mail w domenie @duck.com. Od tego momentu to tym adresem można się posługiwać w sieci. Wiadomości wysłane na ten adres najpierw zostaną przeskanowane przez usługę DuckDuckGo, a potem przekierowane na inny, wskazany przez użytkownika adres podczas konfiguracji. W praktyce można tu podać dowolny obecny adres e-mail, choćby z Gmaila czy WP. O szczegółach można przeczytać we wpisie na oficjalnej stronie.

DuckDuckGo deklaruje, że prywatność w ramach "Email Protection" stoi na pierwszym miejscu, a otrzymywane wiadomości nie są w żaden sposób zapisywane na przyszłość. Celem skanowania jest usunięcie skryptów reklamowych, profilujących użytkownika i takich, które potrafią zapisać go do subskrybowania niechcianych newsletterów. Wiadomość przekazywana na e-mail użytkownika po analizie przez DuckDuckGo ma być takich zagrożeń pozbawiona.

Konfiguracja skanowania e-maili
Konfiguracja skanowania e-maili© DuckDuckGo

Aby skorzystać z usługi "Email Protection", wystarczy odwiedzić stronę duckduckgo.com/email, uprzednio instalując w przeglądarce rozszerzenie DuckDuckGo Privacy Essentials. Dodatek pozwala przy okazji zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo podczas codziennego przeglądania sieci, a jedną z głośniejszych nowych opcji jest blokowanie testowanego wciąż przez Google'a śledzenia przez FLoC.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)