DuOS-M to nie emulator? Bez trudu uruchomisz w Windows aplikacje na Androida

DuOS-M to nie emulator? Bez trudu uruchomisz w Windows aplikacje na Androida

DuOS-M to nie emulator? Bez trudu uruchomisz w Windows aplikacje na Androida
28.01.2015 15:54

Posiadacze tabletów z Windows mogą czuć się nieswojo, patrząc nazasoby oprogramowania dostępne na Androida, a następnie wracając doswojego wiejącego nieco nudą Windows Store. Sporo dobrych aplikacji,szczególnie gier i oprogramowania hobbystycznego, po prostu nie jestdostępne na platformę Microsoftu, a jeśli są, to często są droższe. Wteorii zawsze można spróbować wirtualizacji, ale niska wydajnośćurządzeń z procesorami Atom zniechęca do takich praktyk. A co, gdybypo prostu „wszyć” w Windows środowisko uruchomienioweAndroida?

Za nowym rozwiązaniem tego typu tym stoi dobrze znana z rynku PCfirma American Megatrends, dostarczająca firmware do setek modelipopularnych płyt głównych. Androidowe środowisko uruchomieniowe dlaWindows otrzymało nazwę DuOS-M, i według zapewnień producenta mapozwolić na odtworzenie pełnego doświadczenia pracy z mobilnymsystemem Google'a, włącznie z obsługą gestów na ekranach dotykowych,wsparciem dla kamer, sensorów czy ekranowej klawiatury. Pozwoli teżna działanie w trybie desktopowym, z wykorzystaniem fizycznejklawiatury i myszy, a także integrację androidowych aplikacji zWindows (będzie można np. przypinać je do paska zadań, czyudostępniać im system plików Windows).

Running DUOS

Najistotniejszą zaletą DuOS-M jest jednak obiecywana wydajność.Nie ma tu mowy o żadnej wirtualizacji czy emulacji.Najprawdopodobniej mamy do czynienia z czymś analogicznym dolinuksowego Wine, gdzie aplikacje Windows otrzymują po prostu niemalkompletne API „okienek”, działając z taką samą (a czasemi większą) wydajnością jak natywne aplikacje linuksowe. Dopiero jeśliokaże się, że dana androidowa aplikacja została skompilowanabezpośrednio na architekturę ARMv7, DuOS-M będzie próbował jąemulować.

Switching between Android and Windows

Bez problemu będziemy mogli uruchamiać nawet wymagające gry.American Megatrends postarało się nie tylko o obsługę trybupełnoekranowego i gamepadów (w tym do PS3 i Xboksa 360), ale teżakceleracji 3D, wykorzystując do tego sterowniki OpenGL. DuOS-M mabyć kompatybilny ze zdecydowaną większością aplikacji dostępnych wGoogle Play. Dostępne są wersje dla architektur 32- i 64-bitowychIntela i AMD.

Androidowe środowisko uruchomieniowe sprzedawane jest za 10dolarów, można je jednak pobrać z naszego portalu i testować za darmo przez 30 dni. Niewykluczone jestteż, że niektórzy producenci tabletów z Windows mogą zaoferowaćpreinstalowane wersje DuOS-M na swoich urządzeniach – możliwośćłatwego uruchamiania aplikacji z Google Play na urządzeniu z systememMicrosoftu byłaby znakomitą przewagą konkurencyjną. Jeśli więc DuOS-Mzdobędzie popularność, to nie będzie to raczej dobra wiadomość dlaMicrosoftu – deweloperzy będą mieli dodatkowy powód, by wątpićw sens pisania natywnych aplikacji na „okienka”, skorotak łatwo będzie uruchomić na nich oprogramowanie dla o wielepopularniejszego Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)