WindowsGryAkcja i strzelankiDying Light

Dying Light

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dying Light to kolejna gra z zombie w roli głównej polskiego studia Techland, które zbudowało swoją renomę na serii Dead Island. Tym razem dla samego Warner Bros. przygotowało produkcję z akcją w otwartym, rozległym mieście, w którym wybuchła tajemnicza epidemia zamieniająca ludzi w nieumarłych. Gracz zostaje wysłany do niego z tajną misją, ale jego priorytety szybko ulegają zmianie. Musi tutaj przeżyć.

Projekt, choć wywodzi się bezpośrednio z przeszłych dokonań deweloperów, nie jest tylko kalką znanych rozwiązań. Znacznie rozbudowano system przygotowywania broni ze znalezionych części, a poszukiwanie ukrytych planów coraz potężniejszego oręża skutecznie odciąga od wykonywania zadań wątku głównego. Rozgrywkę urozmaicają również liczne misje nieobowiązkowe, tym razem sensownie rozplanowane i ciekawe.

Świetnie wyszkolony bohater, w którego się w Dying Light wcielamy, potrafi odbijać się od murów czy szybko wspinać na dachy, co ułatwia nie tylko unikanie pokracznych wrogów w dzień, kiedy przemyka niepostrzeżenie ponad ich głowami lub atakuje z góry. Liczy się to przede wszystkim w nocy, gdy zombie wpadają w szał, stają się dużo zwinniejsze, mają wyostrzone zmysły i w szaleńczym pędzie pognają za graczem, jeśli go zauważą. Pikanterii rozgrywce dodaje opcja zabawy w 4 osoby przez Internet.

Dying Light może popisać się szczegółową i dopracowaną oprawą graficzną. Po raz kolejny zastosowanie znalazł tutaj system rozczłonkowywania nieumarłych. Mocny cios bronią obuchową potrafi spokojnie pozbawić przeciwników głowy, zaś ostre ostrza w różnorakim wydaniu, z dodanym rażeniem prądem czy efektem ognia, tną wrogów na kawałeczki. Z tego m.in. względu produkt przeznaczony jest dla dojrzałego odbiorcy.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core i5-2500 3.3 GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • Karta graficzna 1 GB NVIDIA GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6870

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna oferuje około trzech godzin rozgrywki w otwartym świecie, w trakcie których gracz może podjąć się zadań głównych, pobocznych, poznać mechanikę zabawy, a także rozprawić się z setkami zombie. Możliwa jest też gra w 4 osoby online.

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
ProducentTechland
Liczba pobrań3 220
Data aktualizacji27 sie 2015
Rozmiar pliku1060.55 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)