Dyski SSD zdrożeją - zamieszanie wokół kryptowalut w Chinach tego nie zmieni

Strona głównaDyski SSD zdrożeją - zamieszanie wokół kryptowalut w Chinach tego nie zmieni
24.06.2021 08:13
Dyski SSD
Dyski SSD
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Moduły pamięci, a co za tym idzie - dyski SSD, zdrożeją w trzecim kwartale 2021 roku. Z analizy rynku wynika, że spadek zainteresowania kryptowalutami w Chinach w praktyce nie ma na to większego wpływu.

bEJnVUGd

Dyski SSD nie będą już tańsze w najbliższej przewidywalnej przyszłości. Według doniesień DigiTimes, w trzecim kwartale zdrożeją, co potwierdza wcześniejsze prognozy firmy TrendForce. Tym razem spojrzenie na sprawę jest jednak nieco inne. Jak się okazuje, w praktyce spadek zainteresowania kryptowalutami w Chinach nie ma znacznego wpływu na cały rynek pamięci.

A to może być zaskoczenie, szczególnie że względnie nowa jest kryptowaluta Chia, do której zdobywania potrzebne jest właśnie miejsce, a nie moc obliczeniowa. W praktyce jednak ważniejszy jest "podstawowy popyt" na dyski, a ten pozostaje na wysokim poziomie - wynika z informacji od producentów pamięci, o których pisze DigiTimes.

Karty graficzne zaczynają tanieć - pierwszy raz od kilku miesięcy
Karty graficzne zaczynają tanieć - pierwszy raz od kilku miesięcy
bEJnVUGf

Statystyki wskazują, że chociaż w maju znacznie rosło zapotrzebowanie na dyski SSD głównie o pojemności 1 TB lub większej (właśnie z uwagi na kopanie kryptowalut), dzisiaj sytuacja na rynku jest w praktyce podobna, a zmieniły się tylko proporcje. Spadek zapotrzebowania w kontekście kryptowalut okazuje się być kompensowany przez przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestujące w swoje komputery i silną gospodarkę USA.

Osoby planujące zakup dysków SSD powinny więc rozważyć możliwie szybkie zakupy, by uniknąć podwyżek. To zupełnie odwrotna sytuacja, niż na rynku kart graficznych. Tutaj, choć ceny pozostają na wysokim poziomie, od niedawna odnotowuje się pierwsze od wielu miesięcy spadki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJnVUHb