Dzięki Adobe Rush YouTuberom wystarczy smartfon, by tworzyć profesjonalne filmy

Dzięki Adobe Rush YouTuberom wystarczy smartfon, by tworzyć profesjonalne filmy

15.10.2018 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie rozpoczęła się konferencja Adobe Max, podczas której firma Adobe prezentuje najnowsze osiągnięcia i zdobycze, które znajdziemy w aplikacjach z rodziny Creative Cloud. Jedną z najważniejszych nowości jest aplikacja Adobe Premiere Rush CC, przeznaczona do montażu filmów na urządzeniach mobilnych, kierowana przede wszystkim do tworzących dla YouTube'a i innych portali społecznościowych.

Kierujący Adobe Shantanu Narayen podczas prezentacji wielokrotnie podkreślał, że narzędzia Adobe mają być przede wszystkim łatwo dostępne i proste w obsłudze. Wraz ze wzrostem kompetencji cyfrowych, coraz niższymi cenami komputerów i wyższą przepustowością Sieci coraz więcej kreatywnych osób może przelać swoje wizje na media cyfrowe. Jednym z kroków w tym kierunku jest Adobe Spark, przygotowany z myślą o prezentacji informacji w edukacji i dziennikarstwie. Premiere Rush CC to kolejna aplikacja, która ma to umożliwić. Ta jest jednak przeznaczona dla YouTube'a, Facebooka, Snapchata, Instagrama, Vimeo, Twittera i im podobnych. Od dziś jest dostępny dla desktopów i iOS-a, na początku 2019 roku pojawi się także na Androidzie.

What's New in Premiere Rush CC (October 2018) | Adobe Creative Cloud

Premiere Rush CC, zapowiedziany jako Projekt Rush, zawiera wszystkie narzędzia, potrzebne do edycji filmów i animacji, a także przygotowania ścieżki dźwiękowej, ale jest banalnie prosty w obsłudze. Do pewnego stopnia aplikacja może zastąpić Premiere Pro CC, After Effects CC i Adobe Audition, ale praca w nim jest dużo szybsza, zwłaszcza jeśli wykorzystamy zasoby Adobe Stock.

Rush CC ma też kilka sprytnych usprawnień, jak możliwość szybkiego miksowania dźwięku, które automatycznie dopasowuje głośność muzyki w tle i głosu osoby mówiącej na pierwszym planie. O ustawieniach decyduje Adobe Sensei – sztuczna inteligencja, wspomagająca wiele działań na platformie Creative Cloud. Pliki Premiere Rush CC są oczywiście kompatybilne z projektami Preiere Pro CC, można więc opracować projekt na urządzeniu mobilnym, a następnie dopracować szczegóły na desktopie w potężniejszych narzędziach.

Premiere Rush CC nie będzie niestety dostępny jako jednorazowy zakup i trzeba sporo tworzyć, by ten wydatek się zwrócił. Najtańszy abonament, zawierający Premiere Rush CC, kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie. W planach jest także wydanie aplikacji dla Androida, wprowadzenie przyspieszania i zwalniania ujęć oraz bezpośredniego eksportu na różne platformy jednocześnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)