Dzięki Adobe Rush YouTuberom wystarczy smartfon, by tworzyć profesjonalne filmy

Dzięki Adobe Rush YouTuberom wystarczy smartfon, by tworzyć profesjonalne filmy

Dzięki Adobe Rush YouTuberom wystarczy smartfon, by tworzyć profesjonalne filmy
15.10.2018 18:39

Właśnie rozpoczęła się konferencja Adobe Max, podczas której firma Adobe prezentuje najnowsze osiągnięcia i zdobycze, które znajdziemy w aplikacjach z rodziny Creative Cloud. Jedną z najważniejszych nowości jest aplikacja Adobe Premiere Rush CC, przeznaczona do montażu filmów na urządzeniach mobilnych, kierowana przede wszystkim do tworzących dla YouTube'a i innych portali społecznościowych.

Kierujący Adobe Shantanu Narayen podczas prezentacji wielokrotnie podkreślał, że narzędzia Adobe mają być przede wszystkim łatwo dostępne i proste w obsłudze. Wraz ze wzrostem kompetencji cyfrowych, coraz niższymi cenami komputerów i wyższą przepustowością Sieci coraz więcej kreatywnych osób może przelać swoje wizje na media cyfrowe. Jednym z kroków w tym kierunku jest Adobe Spark, przygotowany z myślą o prezentacji informacji w edukacji i dziennikarstwie. Premiere Rush CC to kolejna aplikacja, która ma to umożliwić. Ta jest jednak przeznaczona dla YouTube'a, Facebooka, Snapchata, Instagrama, Vimeo, Twittera i im podobnych. Od dziś jest dostępny dla desktopów i iOS-a, na początku 2019 roku pojawi się także na Androidzie.

What's New in Premiere Rush CC (October 2018) | Adobe Creative Cloud

Premiere Rush CC, zapowiedziany jako Projekt Rush, zawiera wszystkie narzędzia, potrzebne do edycji filmów i animacji, a także przygotowania ścieżki dźwiękowej, ale jest banalnie prosty w obsłudze. Do pewnego stopnia aplikacja może zastąpić Premiere Pro CC, After Effects CC i Adobe Audition, ale praca w nim jest dużo szybsza, zwłaszcza jeśli wykorzystamy zasoby Adobe Stock.

Rush CC ma też kilka sprytnych usprawnień, jak możliwość szybkiego miksowania dźwięku, które automatycznie dopasowuje głośność muzyki w tle i głosu osoby mówiącej na pierwszym planie. O ustawieniach decyduje Adobe Sensei – sztuczna inteligencja, wspomagająca wiele działań na platformie Creative Cloud. Pliki Premiere Rush CC są oczywiście kompatybilne z projektami Preiere Pro CC, można więc opracować projekt na urządzeniu mobilnym, a następnie dopracować szczegóły na desktopie w potężniejszych narzędziach.

Premiere Rush CC nie będzie niestety dostępny jako jednorazowy zakup i trzeba sporo tworzyć, by ten wydatek się zwrócił. Najtańszy abonament, zawierający Premiere Rush CC, kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie. W planach jest także wydanie aplikacji dla Androida, wprowadzenie przyspieszania i zwalniania ujęć oraz bezpośredniego eksportu na różne platformy jednocześnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)