Dzięki arkTube pobierzesz filmy i muzykę z YouTube’a wprost na Androida

Dzięki arkTube pobierzesz filmy i muzykę z YouTube’a wprost na Androida

Dzięki arkTube pobierzesz filmy i muzykę z YouTube’a wprost na Androida
Oskar Ziomek
02.02.2017 13:38

Pobieranie ulubionych filmów oraz muzyki z serwisu YouTube prosto na smartfona z Androidem wcale nie musi być skomplikowane. Często wystarczy tylko kilka kliknięć, aby wybrane przez nas nagrania uwiecznić na dysku telefonu. Nie inaczej jest w tym przypadku: arkTube to dzieło uznanego użytkownika forum XDA Developers, które w głównej mierze działa w tle – aby pobrać treści z YT wystarczy „udostępnić” programowi konkretny film, wprost z aplikacji YouTube.

Wystarczy więc być regularnym użytkownikiem androidowego klienta YT, aby poradzić sobie również z pobieraniem. Aby to zrobić, konieczne będzie włączenie w aplikacji nagrania, którym jesteśmy zainteresowani. Wywołanie arkTube odbywa się z poziomu menu udostępniania.

Wśród licznych opcji dotychczas pozwalających między innymi podzielić się filmem mailowo lub poprzez komunikator, znajdziemy teraz także dwie ikony pochodzące z arkTube: jedna uruchomi pobieranie audio, natomiast druga (po wskazaniu interesującej nas rozdzielczości), zainicjuje pobieranie filmu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na tym etapie arkTube pobiera z YouTube’a metadane utworów oraz tytuły filmów (w pełnej wersji również resztę metadanych) i, jak wynika z naszych obserwacji, proces ten może okazać się nieco czasochłonny. Przebiega jednak w tle, zatem nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że póki metadane nie zostaną zapisane, faktyczne pobieranie nie zostanie rozpoczęte.

Na pobranie metadanych warto jednak poczekać – dzięki nim łatwiej odnajdziemy pobrany film w galerii telefonu po pobraniu, choćby dzięki sensownej nazwie pliku. Sam proces pobierania przebiega szybko (w naszym przypadku osiągnął maksimum możliwości łącza). Program potrafi pobierać równolegle maksymalnie 8 filmów lub nagrań.

Choć darmowa wersja aplikacji może okazać się w wielu przypadkach wystarczająca, płatna wersja programu oferuje dużo więcej możliwości. Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą jest lista obsługiwanych rozdzielczości dla filmów: w pełnej wersji programu przy 60 klatkach na sekundę zapisywać można 1080p, 1440p, 4K, a nawet 8K, natomiast możliwości darmowej edycji kończą się na 720p. Inną przydatną funkcją może okazać się opcja pobierania całych playlist w przypadku zapisu nagrań audio.

Aplikacja arkTube dostępna jest w naszej bazie oprogramowania w formie samodzielnego pliku APK (producent nie udostępnia programu w Sklepie Google). Można w nim natomiast znaleźć aplikację odblokowującą dostęp do pełnej wersji arkTube – program nosi nazwę arter97 Donation Package i aby go nabyć, aktualnie konieczny jest wydatek niecałych 8 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)