Dzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu

Dzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu

Dzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu
Redakcja
02.02.2015 11:54

W sklepie Google Play pojawiła się bardzo prosta, ale zarazem ciekawa „przeglądarka internetowa”. Nazywa się ona Offline i jak sama nazwa wskazuje, została przygotowana z myślą o użytkowników Androida, którzy nie chcą rozstawać się z ulubionymi stronami internetowymi nawet wtedy, gdy znajdą się poza zasięgiem sieci Wi-Fi i połączenia komórkowego.

Największą zaletą tej aplikacji jest oczywiście możliwość przeglądania wybranych stron w trybie offline – jak na razie jej możliwości są mocno ograniczone, ale pod wieloma względami i tak wypada lepiej od tego, co oferują nam w tej kwestii inne, znane przeglądarki. Program jest nad wyraz prosty, choć zarazem miły dla oka, ponieważ został stworzony zgodnie z niektórymi zaleceniami dotyczącymi interfejsu Material Design. Główne okno przedstawia listę dodanych przez użytkownika stron. W dowolnym momencie może on dodać nową stronę – konieczne jest ręczne wpisanie jej adresu (lub skopiowanie z np. innej przeglądarki), a także nazwy.

350130806058149825

Oprócz tego użytkownik może włączyć pobieranie obrazków do przeglądania w trybie offline i ustalić dodatkowe parametry działania tj. głębokość skanowania i liczbę linków do sprawdzenia. Tak, w przeciwieństwie do innych przeglądarek nie musimy w tym przypadku ręcznie wybierać każdej strony i mozolnie jej zapisywać. Offline zrobi to za nas skanując adresy znajdujące się na wybranych przez nas witrynach i pobierając do pamięci urządzenia wszystkie wymagane dane. Tak zapisane strony można później przeglądać nawet nie będąc podłączonym do Internetu. Offline nie pozwala na pobieranie materiałów wideo do ich oglądania, w przypadku witryn wymagających zalogowania powinniśmy najpierw zalogować się na nich, a dopiero później pobierać zawartość. Producent do pobierania danych zaleca korzystanie z połączenia Wi-Fi.

Przeglądarkę, o ile oczywiście można takim mianem w ogóle określać Offline, znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zachęcamy do jej wypróbowania, choć warto pamiętać, że program jest jeszcze bardzo młody i jego funkcjonalność jest naprawdę podstawowa. Jeżeli taki stan rzeczy Wam nie odpowiada, polecamy np. Operę Mini, która również pozwala na zapisywanie stron do ich przeglądania bez dostępu do Internetu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)