Dzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu

Strona głównaDzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu
02.02.2015 11:54
Dzięki Offline przejrzysz ulubione strony nawet bez dostępu do Internetu
Redakcja
Redakcja
bDUaKmmu

W sklepie Google Play pojawiła się bardzo prosta, ale zarazem ciekawa „przeglądarka internetowa”. Nazywa się ona Offline i jak sama nazwa wskazuje, została przygotowana z myślą o użytkowników Androida, którzy nie chcą rozstawać się z ulubionymi stronami internetowymi nawet wtedy, gdy znajdą się poza zasięgiem sieci Wi-Fi i połączenia komórkowego.

bDUaKmlN

Największą zaletą tej aplikacji jest oczywiście możliwość przeglądania wybranych stron w trybie offline – jak na razie jej możliwości są mocno ograniczone, ale pod wieloma względami i tak wypada lepiej od tego, co oferują nam w tej kwestii inne, znane przeglądarki. Program jest nad wyraz prosty, choć zarazem miły dla oka, ponieważ został stworzony zgodnie z niektórymi zaleceniami dotyczącymi interfejsu Material Design. Główne okno przedstawia listę dodanych przez użytkownika stron. W dowolnym momencie może on dodać nową stronę – konieczne jest ręczne wpisanie jej adresu (lub skopiowanie z np. innej przeglądarki), a także nazwy.

350130808977384905

Oprócz tego użytkownik może włączyć pobieranie obrazków do przeglądania w trybie offline i ustalić dodatkowe parametry działania tj. głębokość skanowania i liczbę linków do sprawdzenia. Tak, w przeciwieństwie do innych przeglądarek nie musimy w tym przypadku ręcznie wybierać każdej strony i mozolnie jej zapisywać. Offline zrobi to za nas skanując adresy znajdujące się na wybranych przez nas witrynach i pobierając do pamięci urządzenia wszystkie wymagane dane. Tak zapisane strony można później przeglądać nawet nie będąc podłączonym do Internetu. Offline nie pozwala na pobieranie materiałów wideo do ich oglądania, w przypadku witryn wymagających zalogowania powinniśmy najpierw zalogować się na nich, a dopiero później pobierać zawartość. Producent do pobierania danych zaleca korzystanie z połączenia Wi-Fi.

bDUaKmlP

Przeglądarkę, o ile oczywiście można takim mianem w ogóle określać Offline, znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zachęcamy do jej wypróbowania, choć warto pamiętać, że program jest jeszcze bardzo młody i jego funkcjonalność jest naprawdę podstawowa. Jeżeli taki stan rzeczy Wam nie odpowiada, polecamy np. Operę Mini, która również pozwala na zapisywanie stron do ich przeglądania bez dostępu do Internetu.

Udostępnij:
bDUaKmmL