Dzięki Typeeto wykorzystasz klawiaturę Maca do pisania na iPadzie (lub innym urządzeniu)

Dzięki Typeeto wykorzystasz klawiaturę Maca do pisania na iPadzie (lub innym urządzeniu)
01.11.2015 14:45
Dzięki Typeeto wykorzystasz klawiaturę Maca do pisania na iPadzie (lub innym urządzeniu)
Michał Sokołowski
Michał Sokołowski

Każdy, kto kiedykolwiek pisał dłuższy tekst na dotykowym ekranie, korzystając z pada albo pilota, z pewnością zdaje sobie sprawę, że czynność ta jest niezwykle uciążliwa. Wielu użytkowników decyduje się na zakup dedykowanej klawiatury do swoich tabletów czy telewizorów, jednak nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Da się to zrobić taniej i szybciej.

Typeeto to program, który pozwala na wykorzystanie klawiatury Maka jako zdalnej klawiatury Bluetooth dla iPhone’a, iPada, smartfona z Androidem, konsoli lub każdego innego urządzenia obsługującego bezprzewodowe klawiatury Bluetooth. Ten artykuł pokazuje jak z niego skorzystać, na przykładzie iPada.

350154174153123777

Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać zanim zaczniemy pracę z programem, jest połączenie w parę komputera z iPadem. Aby tego dokonać należy upewnić się, że Bluetooth jest włączony na obu urządzeniach i są one wykrywalne. Teraz przechodzimy do Preferencji Systemowych na naszym Macu i do opcji Bluetooth. Na liście urządzeń wybieramy iPada i klikamy na przycisk „Łącz w parę”.

350154174153254849

W tym momencie iPad zapyta, czy zezwalamy na połączenie. Godzimy się na to dotykając przycisk „Pozwól”.

350154174153385921

Gdy iPad i Mac pomyślnie połączą się w parę, Typeeto automatycznie wykryje nowe urządzenie i wyświetli komunikat inforumjący, że jest ono gotowe do użycia. Klikamy na „Start typing”.

350154174153516993

Po tej prostej konfiguracji można zacząć używać klawiatury naszego Maca do pisania na iPadzie (lub dowolnym innym urządzeniu). Wystarczy na tablecie otworzyć aplikację, w której chcemy coś napisać, a na komputerze kliknąć na pasku menu na ikonkę Typeeto i wybrać iPada z listy.

Warto dodać, że możliwe jest także wklejanie tekstu ze schowka systemowego Maca do iPada. Do tego celu służy skrót klawiszowy. Domyślnie jest to Command + Option (alt) + V, ale można ustawić własny.

350154174153713601

Gdy klawiatura Maca jest używana z iPadem, program sygnalizuje to, wyświetlając na ekranie niewielkie okienko z miłą dla oka animacją.

350154174153844673

Na koniec należy niestety wspomnieć o pewnym istotnym problemie. Przy używaniu klawiatury MacBooka do pisania na iPadzie może dojść do samoczynnego przestawienia się układu klawiatury z QWERTY na QWERTZ. Objawia się to w taki sposób, że naciskając „Y” pisze się „Z”.

Typeeto to aplikacja stosunkowo świeża i być może zmiana układu klawiatury to choroba wieku dziecięcego. Należy mieć nadzieję,, że błąd ten zostanie naprawiony w najbliższej aktualizacji, ponieważ to dość mocno upośledza jej podstawową funkcję – pisanie. Pomijając tę niedogodność program działa bez zarzutu. Łączenie z iPadem przebiega szybko, a pisanie jest płynne i przyjemne. Ponadto cena aplikacji to ułamek tego, ile trzeba zapłacić za bezprzewodową klawiaturę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)