Dzień Bezpiecznego Internetu z Google. Sprawdź zabezpieczenia swojego konta

Google zachęca do sprawdzenia zabezpieczeń swojego konta, fot. Oskar Ziomek
Google zachęca do sprawdzenia zabezpieczeń swojego konta, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

11.02.2020 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 11 lutego, to świetna okazja, by zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem w sieci. Być może jest to dobry moment na zakup nowego antywirusa, szyfrowanej pamięci, ustawienie nowych haseł czy zmianę PIN-u w telefonie. Według Google'a jest to jednak przede wszystkim właściwy czas na zweryfikowanie swoich ustawień konta Google, do czego zachęca wszystkich użytkowników wyszukiwarki.

Aby do nich dotrzeć, wystarczy odwiedzić wyszukiwarkę Google i skorzystać z linka poniżej przycisków, który prowadzi na uproszczoną stronę z ustawieniami konta Google. Można stąd sprawdzić 4 kluczowe dla bezpieczeństwa elementy – listę zalogowanych urządzeń, ostatnie alerty związane z bezpieczeństwem, stan weryfikacji dwuetapowej i dostęp do danych przez firmy zewnętrzne (na przykład na potrzeby korzystania z klienta poczty).

Obraz

Jeśli konto nie jest właściwie zabezpieczone, dzięki ikonom użytkownik zauważy, co mógłby poprawić. Jednym z ważniejszych elementów jest włączenie weryfikacji dwuetapowej, dzięki której oszustom nie uda się zalogować na konto nawet, jeśli wejdą w posiadanie hasła – do zalogowania jest bowiem niezbędne jednoczesne potwierdzenie swojej tożsamości za pośrednictwem smartfonu właściciela. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z naszego poradnika.

Oczywiście nie mniej istotne pozostają pozostałe kwestie sugerowane przez Google'a. Wylogowanie się z urządzeń, z których dawno już nie korzystamy i usunięcie dostępu do konta aplikacjom, które nie są już wykorzystywane, z pewnością pomoże lepiej panować nad swoją prywatnością. Warto pamiętać, że jeszcze więcej ustawień związanych z bezpieczeństwem konta Google można znaleźć w jego ustawieniach.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu życzymy wszystkim tytułowego bezpiecznego poruszania się po sieci i zachęcamy do zapoznania się z naszym (wciąż uzupełnianym) przewodnikiem dotyczącym zabezpieczenia komputera na co dzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)