Dziś 256 dzień roku, czyli Dzień programisty

Dziś 256 dzień roku, czyli Dzień programisty

13.09.2011 13:11

Dziś 13 września, 256 (czyli 28) dzień roku, w którym swoje święto obchodzą te osoby, dzięki którym nasze urządzenia elektroniczne nie są pustym złomem.

To programistom zawdzięczamy istnienie systemów operacyjnych, programów użytkowych i gier, aplikacji webowych i mobilnych, interfejsów bankomatów czy drukarek, a także sterowników w urządzeniach AGD i samochodach. To te osoby spędzają godziny przy swoich komputerach, często za darmo, abyśmy mogli w pełni korzystać z dobrodziejstwa, jakimi są nowoczesne urządzenia elektroniczne, zaawansowane oprogramowanie, usługi w chmurze… a nawet napinacze pasów bezpieczeństwa. I choć nierzadko programy nie są idealne, należy pamiętać, że ktoś włożył w nie wiele pracy.

Czy to przy swoim biurku w Dolinie Krzemowej, na pierwszym piętrze budynku Redakcji, czy po lekcjach w zaciszu własnego domu, programiści są bardzo ważnymi w dzisiejszym nowoczesnym świecie osobami, które poprzez swoją pracę kształtują świat dookoła nas. Uhonorujmy ich dekorując ich pokój liczbami binarnymi lub zamawiając pizzę ;).

Wszystkim programistom życzymy wszystkiego najlepszego!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)