Dziś Hangout z naukowcami z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Dziś Hangout z naukowcami z Wielkiego Zderzacza Hadronów

15.02.2012 18:18, aktualizacja: 16.02.2012 13:51

CMS Experiment i Google+ zapraszają na Hangout na Google+. Wirtualne spotkanie rozpocznie się o 19:00 naszego czasu, a poprowadzi je Dr Joe Incandela — rzecznik eksperymentu Compact Muon Solenoid (CMS), który jest częścią Wielkiego Zderzacza.

Incandela będzie odpowiadał na pytania bezpośrednio ze znajdującego się pod ziemią laboratorium, w którym przebiega obecnie najważniejszy eksperyment na świecie. Dołączy do niego dr Sue Ann Koay, badaczka z centrum zarządzania eksperymentem CMS. Jest to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się bliżej z ważącym 14 tysięcy ton detektorem cząsteczek ogólnego przeznaczenia i największym istniejącym akceleratorem cząstek.

W podziemiach CERN-u na granicy Francji i Szwajcarii protony rozpędzane są do prędkości bliskich prędkości światła i zderzane z częstotliwością 40 milionów zderzeń na sekundę. Powstające w ten sposób cząstki istniały wcześniej prawdopodobnie jedynie podczas Wielkiego Wybuchu. Jeśli więc ktoś z użytkowników Google+ będzie o 19 przed komputerem, warto wejść na profil CMS Experiment i dołączyć do spotkania.

Wygląda na to, że Google+ i prowadzone na nim rozmowy wideo (Hangouty) sprawdzają się jako miejsce spotkań internetowych z naukowcami lub politykami. Niedawno internauci mieli okazję porozmawiać z prezydentem Stanów Zjednoczonych, również za pośrednictwem konferencji na Google+.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)